Apel do mieszkańców Międzyzdrojów

Szanowni Państwo, w związku z niefrasobliwością Burmistrza i Radnych oraz złym kierunkiem dalszego podążania naszej Gminy Międzyzdroje niezgodnym z dobrem mieszkańców a wręcz działaniami na ich szkodę i ciągłe obniżanie naszego standardu życia poprzez złe decyzje w zarządzaniu. Postanowiliśmy przeciwdziałać temu postępowaniu.

Oto tylko niektóre przykłady, które dopełniły kielich naszej goryczy.

Podwyżka ceny wody i ścieków o aż 18,5 % przy inflacji około 4 % – czy jesteśmy w stanie podnieść cenę wczasowiczom za wynajem? Nie, bo pojadą obok do miejscowości nadmorskich gdzie cena najmu jest niższa. A rozbudowę czy remont oczyszczalni należy wykonać z funduszy pozyskanych z ochrony środowiska czy Unii Europejskiej. Jest znowu taka okazja (już trzecia) na lata 2014 ? 2018.

Drastyczna zmiana naliczania opłaty śmieciowej. Nieprawidłowe podejście do nowej ustawy śmieciowej, pod jej „płaszczykiem” upycha się własne koszty gminy ponoszone dotychczas na sprzątanie śmieci z ulic oraz nierówne traktowanie mieszkańców stałych i sezonowych. Jednym naliczana będzie opłata śmieciowa od m? zużytej wody a innym od ilości wywozów. Mieszkańcom wywóz śmieci zdrożeje od 100 ? 1000 % a nie mieszkańcom nie zdrożeje wcale i jeszcze będą mieli możliwość upychania po lasach czy kubłach miejskich, bo jak mniej wywiozą to mnij zapłacą – czy jesteśmy w stanie podnieść cenę wczasowiczom za wynajem? Nie, bo pojadą do innych miejscowości nadmorskich gdzie za pobyt zapłacą mniej.

Zabudowa Międzyzdrojów apartamentowcami. My mieszkańcy wiemy, że Międzyzdroje mogą pomieścić tylu turystów ilu zmieści się na plaży a nie tylu ile będziemy mieli miejsc w kwaterach, apartamentach i hotelach. Błędem jest, zatem dalsza rozbudowa Międzyzdrojów o apartamentowce, ponieważ eliminują one z rynku kwatery naszych mieszkańców a mieszkańcy ubożeją i pozbawia się ich uzyskania dochodu.

Przebudowa Promenady za 23 miliony złotych jest przedmiotem drwin i żartów oraz przykładem niegospodarności władzy samorządowej (nawet sam Burmistrz nie przyszedł na otwarcie, chyba ze wstydu). Uważamy, że należało wydać te pieniądze właśnie na modernizację oczyszczalni ścieków, ujęcia wody, segregacji śmieci.

Z powyższych przyczyn wynika, iż „nasza władza lokalna” żyje w oderwaniu od potrzeb naszego społeczeństwa i mówiąc wprost szkodzi mu. Dlatego też nie możemy pozostawać bierni i musimy zacząć przeciwdziałać temu postępowaniu.

Jeżeli zgadzasz się z tymi tezami to podejmij działania i zapisz się do Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyzdrojów ODNOWA. Bo tylko tak możesz poprawić swój byt.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA SPRAWY MIASTA BO TO TAKŻE TWOJE SPRAWY!