Z okazji przesilenia jesienno – zimowego, czyli święta Słońca Niezwyciężonego, zwanego też Bożym Narodzeniem.

Z okazji tego magicznego święta życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, uśmiechu oraz moc prezentów i rodzinnego ciepła. Oby Wasze święta upłynęły w ciszy, spokoju, harmonii oraz w gronie najbliższej rodziny i serdecznych przyjaciół. Wesołych Świąt i Do siego Roku 2018
ż
yczy SPM Odnowa.

Informacje o admin

Wykształcenie średnie, technik technolog produktów rolno spożywczych. Zawód wykonywany rolnik. 57 lat, żonaty, syn Mieczysław (inż. dźwięku) 2011 r. start w wyborach do parlamentu z listy Polskiej Partii Pracy 2014 kandydat na burmistrza Międzyzdrojów. Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyzdrojów. Redaktor naczelny biuletynu i strony internetowej SPM Odnowa. Współpracownik kilku gazet. Hobby - wędkarstwo. Pasje - medycyna niekonwencjonalna, ekologia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Z okazji przesilenia jesienno – zimowego, czyli święta Słońca Niezwyciężonego, zwanego też Bożym Narodzeniem.

 1. Anonim pisze:

  Znalazłem w internecie taki ciekawy tekst Hanny Elżbiety Trochimiuk.
  SZUKACIE BOGA ALE KTÓREGO?

  Dobrze, czas na mały quiz. O kim teraz mówię?
  Został urodzony przez dziewicę zapłodnioną wskutek niepokalanego poczęcia, dzięki interwencji Świętego Ducha, i wówczas wypełniło się starożytne proroctwo. Kiedy się urodził, rządzący tyran chciał go zabić, dlatego jego rodzice musieli uciekać w bezpieczne miejsce. Wszystkie dzieci płci męskiej poniżej dwóch lat zostały wtedy zabite przez władcę, który chciał zamordować właśnie to dziecko. Przy jego urodzeniu były obecne anioły oraz pasterze, podarowano mu złoto, kadzidło i mirrę. Był czczony jako zbawca ludzi i wiódł skromne i moralne życie. Czynił cuda, nie wyłączając uzdrawiania chorych, przywracania wzroku ślepcom, wyganiania diabłów i wskrzeszania zmarłych. Został skazany na śmierć na krzyżu i ukrzyżowany pomiędzy dwoma złodziejami, zstąpił do piekła i zmartwychwstał, by wstąpić do nieba.

  Brzmi dokładnie jak historia Jezusa, czyż nie?

  Ale tak nie jest – w ten sposób opisywano na Wschodzie Boga Zbawiciela, znanego jako Virishna, 1200 lat przed stwierdzonymi narodzinami Jezusa.

  Jeśli chcecie mieć Boga Zbawiciela, który umarł za nasze grzechy, wybierzcie któregoś ze starożytnego świata, ponieważ jest ich tam zatrzęsienie i wszyscy pochodzą z aryjskiej lub gadzio-aryj-skiej rasy, która przybyła z Bliskiego Wschodu i gór Kaukazu. Oto tylko niektórzy z herosów, „synów Boga”, którzy
  odgrywali główną rolę w historiach stanowiących odbicie tych, które przypisywano Jezusowi, i niemal wszyscy byli czczeni na długo przed tym, zanim usłyszano o Jezusie:

  Kryszna z Hindustanu;
  Budda Sakia z Indii;
  Salivahana z Bermudów;
  Ozyrys i Horus z Egiptu;
  Odyn ze Skandynawii;
  Crite z Chaldei;
  Zoroaster z Persji;
  Baal i Taut z Fenicji;
  Indra zTybetu;
  Bali z Afganistanu;
  Jao z Nepalu;
  Wittoba z Bilingonese;
  Tammuz z Syrii i Babilonu;
  Attis z Frygii;
  Xaniolxis zTraki;
  Zoar z Bonzes;
  Adad z Asyrii;
  Deva Tat i Sammonocadam z Syjamu;
  Alcyd z Teb;
  Mikado z Szintos;
  Beddru z Japonii;
  Hesus lub Eros, i Bremrillahm druidów;
  Thor, syn Odyna wśród Gallów;
  Cadmus z Grecji;
  Hil i Feta z Mandaitów;
  Gen-taut i Quetzalcoatl z Meksyku;
  Uniwersalny Monarcha z Sybilli;
  Ischy z Formozy;
  Boski Nauczyciel z Platona; Najświętszy z Xaca;
  Fohi i Tien z Chin;
  Adonis, syn dziewicy Lo z Grecji;
  lxion i Quirinus z Rzymu; Prometeusz z Kaukazu;
  i Mohammed lub Maho

 2. Anonim pisze:

  Uważam jednak, że zupełnie niepotrzebnie występujecie przeciwko kościołowi. To przysparza zupełnie niepotrzebnych przeciwników, wśród tych, którzy i tak nic z tego nie zrozumieją a na wybory chodzą.

  • K.J.Solarz pisze:

   Gdzieś przeczytałem taką sentencję: „Bóg napisał taki wstęp. Szanuj ludzi kurwy tęp”. Myślę, ze oddaje ona najlepiej o co nam chodzi.

 3. Anonim pisze:

  Widzę, że Odnowiciele zostali wyznawcami spiskowej teorii dziejów i za wszystko chcą winić Żydów, nawet a to, że przegraliwybory.

  • Anonim pisze:

   Do pięt im nie dorastasz ani wiedzą, ani odwagą. Byłeś zapewne jednym z tych, którzy wybrali sobie durniów i złodziei na swoich przedstawicieli do władz a teraz wydaje ci się, że jesteś strasznie dowcipny?

  • K.J.Solarz pisze:

   Część winy leży po stronie paskudnej natury Chazarów zwanych obecnie żydami, ale też znacznie większa jest po stronie leniwych mieszkańców, którym nie chciało się wziąć odpowiedzialności za swoją przyszłość i wziąć udział w wyborach i postawić na ludzi nie skompromitowanych i nie skorumpowanych. Odnowa działała za pieniądze jej członków i miała za mało środków w stosunku do kliki, która ciągnie z urzędu i ze spółek całymi garściami. Przy zbyt małej frekwencji wyborczej klika, która ma stały elektorat na poziomie 12oo głosów musiała wygrać. Natomiast co do spiskowych teorii dziejów, to zazwyczaj po czasie okazują się one zwykłą prawdą. Nawet te, które wydawały się na początku zupełnie abstrakcyjne, jak tzw chemtrails (rozpylanie przez samoloty toksycznych substancji), czy trucie ludzie szczepionkami, w ramach planu wymordowania w białych rękawiczkach 6 miliardów ludzi, co elegancko na forum ONZ nazywa się depopulacją. Ale o tym trzeba mieć trochę więcej wiedzy. Natomiast niektóre matoły dają się rolować i używają terminu spiskowych teorii, który to termin został ukuty tylko po to, żeby większość nie mogła uwierzyć, że jest możliwe aż tak skurwysyńskie działanie wąskiej grupy ludzi, którzy poczuli się bogami, panami życia i śmierci na planecie Ziemia. Dla niedoinformowanych proponuję tekst o historii Chazarów. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/12/chazarzy-kiedys-chazarzy-dzis/

 4. Anonim pisze:

  Pozdrowienia noworoczne dla całej Odnowy. Gratuluję wiedzy i odwagi. Tak trzymać panie Solarz.

 5. K.J.Solarz pisze:

  Kościół kat jest zbrodniczą, mafijną organizacją, o czym większość nie ma zielonego pojęcia. Ksiądz (podobnie jak mafiozo swojemu szefowi) przysięga na wierność swojemu biskupowi. Kościół zawsze był wrogiem Polski i Polaków – Słowian i nic się w tej materii nie zmieniło.
  Do likwidacji Słowian od lat Watykan wykorzystuje stworzone przez siebie państwo niemieckie. Świetnie to widać po skutkach II Wojny Światowej, czy obecnie zrujnowania polskiej gospodarki i wyludnienia polski na skalę ostatniej wojny przez partie stworzone za niemieckie pieniądze tj PO i później Nowoczesną.
  Niewiedza w tej materii jest wynikiem lenistwa większości, która jako źródło wiedzy traktuje swego księdza, a nie biblię. Po części jest to o tyle usprawiedliwione, że kościół kat mordował systematycznie tych, którzy swoje życie chcieli opierać na biblii a nie na interesach Watykanu. Ale jest to usprawiedliwienie niewystarczające w sytuacji, kiedy Napoleon przetrącił kręgosłup tzw Świętej Inkwizycji, i w dobie internetu, gdzie potrzebną wiedzę bez trudu można znaleźć. Marek nie stawiał tego tak ostro, jakkolwiek całkowicie się z moimi poglądami zgadzał, z uwagi, że było za mało czasu przed wyborami, aby uświadomić społeczeństwo w tej materii. Teraz, kiedy żydostwo idzie na całość i chce Polaków szybko i zdecydowanie sprowadzić do roli niewolników obsługujących rasę panów żydów, a resztę wymordować, przy pomocy szczepionek i zatruwania ujęć wody fluorem i litem. Świetnie to widać po tym jak Międzyzdroje będące do tej pory samowystarczalne pod względem zaopatrzenia w wodę ładują się w ujęcie, które pozbawi je samodzielności i na dodatek wiąże się z podwyżką o 100 % ceny. Zgodnie z postanowieniem tzw Klubu Rzymskiego Polskę ma zamieszkiwać 15 mln 300 tys i wszystko do tego systematycznie zmierza wskutek zatrzymania rozmnażania emigracji i zwiększonej wymieralności.
  Ci którzy przeżyją spożywanie takiej wody, będą żywymi bezwolnymi narzędziami. Ponieważ żydowski okupant znacznie przyśpieszył te działania, nie ma już czasu na zabawę w powolny wzrost świadomości polskiego społeczeństwa, gdyż za chwilę będzie już za późno na reakcję. Podobnie jak w Międzyzdrojach ekipa Dorosza doprowadziła do zmian takich, które już nieodwracalnie zmieniły Międzyzdrojan z niezależnych posiadaczy w siłę roboczą realizującą jedynie interesy biznesmenów zewnętrznych. O skali tych niekorzystnych działań świadczy fakt wywożenia z Międzyzdrojów około 60 do 100 mln zł rocznie pieniędzy, które mogłyby wzbogacać mieszkańców. Podobnie zresztą jak dzieje się w całej Polsce. Proszę sobie obejrzeć te filmiki dotyczące problemu szczepień to przejrzycie może trochę na oczy i zobaczycie jak podstępna jest to walka. https://www.youtube.com/watch?time_continue=2858&v=T-Va2xDO384
  https://www.youtube.com/watch?v=HR6-BNOufP0

 6. Anonim pisze:

  To co pan zrobił dodając ten obrazek do świątecznych życzeń jest wyjątkowo wredne i podłe. To obraża ludzi wierzących.

  • Gość pisze:

   Pabie Solarz zepsuł Pan wszystko co zbudował św. pamieci Pan Marek Lembicz.Szkoda,bo wiele pracy włożyl w jej istnienie.Służyła mieszkańcom teraz tylko Panu.

 7. Anonim pisze:

  Skoro już utrwaliła się w naszej kulturze tradycja obchodzenia w tych dniach Świąt Bożego Narodzenia, to dlaczego się tego teraz czepiacie?

  • K.J.Solarz pisze:

   Bo to nie katolickie święto tylko rodzimowiercze, albo jak oni to dyskredytująco nazywają – pogańskie. Jest to więc święto Narodzin Słońca, czyli po słowiańsku Szczodre Gody. Kościoły chrześcijańskie tylko je zawłaszczyły, nazywając rzecz po imieniu – ukradły. Święto zimowego przesilenia istniało gdy jeszcze nikt nie słyszał o rzymskim katolicyzmie i będzie gdy już nikt nie będzie o nim pamiętał. Czyli póki będzie istnieć Słońce i ludzie pod nim. Niechaj prawda nas wyzwala jak uwielbiają mawiać kościelni hierarchowie.
   Myślę, ze ten obrazek najlepiej oddaje o co chodzi z tą religią.
   https://web.facebook.com/photo.php?fbid=1804610436240316&set=a.558308877537151.1073741829.100000741318904&type=3&theater

 8. K.J.Solarz pisze:

  Nie wiem co uczynił złego innym dyskutantom, więc ograniczę się do mojego poglądu. Proszę przejrzeć moje wcześniejsze teksty na ten temat, to wiele wyjaśni, ale dodatkowo proszę sobie obejrzeć te filmiki:
  https://www.youtube.com/watch?v=SEqHugqFzfI&feature=share
  https://www.youtube.com/watch?v=iNq2bjcPUfQ
  https://www.youtube.com/watch?v=V5CaGOWM0XA
  https://www.youtube.com/watch?v=gu2EPruFJyI
  Generalnie uważam, że religia robi z człowieka niewolnika, co jest w sprzeczności z budową świadomego społeczeństwa. No i najważniejsze – budowa NWO w którego konsekwencją ma być śmierć 6 mld ludzi w ramach tzw depopulacji poprzez szczepienia, tzw chemtrails, tj rozpylanie w powietrzu toksycznych związków, oraz produkcję schemizowanej żywności, oraz zmianę formuły medycyny z leczenia przyczyn na leczenie objawów z jednoczesną aplikacją chemii (obecnie wielka farma totalnie próbuje wyeliminować ziołolecznictwo i rolnictwo ekologiczne poprzez wprowadzenie GMO), która niszczy nasz układ odpornościowy i wewnętrzne narządy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla większości, która się tym nie interesuje, to wydaje się absurdalne, ale ta nieświadomość i religijna gorliwość nie uchroni ich przed zagładą. Przed zagładą może ich uchronić tylko dostatecznie duża wiedza. Ja ją posiadam, dlatego wiem o czym mówię i wskazuję dowody na swoje twierdzenia. Problem w tym, że kiedy się zorientują, że moje ostrzeżenia są prawdziwe, będzie już za późno na ratunek.

 9. Anonim pisze:

  Co wam kościół złego uczynił, że jesteście tacy antykościelni?

  • Gość pisze:

   Te komentarze to żenada tylko tyle, albo aż tyle!!!

   • K.J.Solarz pisze:

    Żeby dyskusja miała sens proszę podjąć dyskusję merytoryczną z podaniem rzeczowych argumentów a nie tylko ograniczyć się do podania niczym nie uzasadnionej tezy. Komentujący jakieś argumenty i to dość konkretne jednak podali. Proszę więc albo obalić ich argumenty, albo wskazać swoją tezę z dowodami.

 10. Anonim pisze:

  Światem rządzi przeciwnik Boga, nazywany szatanem, noszący imię Lucyfer, a siedziba jego jest w Watykanie.
  https://abelikain.blogspot.com/2013/01/przesanie-do-gosujacej-trzody-niezwykle.html

 11. Anonim pisze:

  Tak mam już dosyć tej zatęchłej kościelno religijnej atmosfery, że aż milo mi było tu u was się rozgościć i odetchnąć. Całkiem tu u was ciekawie.

 12. Anonim pisze:

  Korzystając z okazji świąt zapytam, czy wiecie ile nas kosztuje utrzymanie tej złodziejskiej i bandyckiej instytucji jaką jest kościół katolicki? Bo ja już wiem i krew mnie zalała.
  http://kkpp.blox.pl/2015/03/Kosciol-wysysa-miliardy-z-kieszeni-podatnikow-Ile.html

 13. Anonim pisze:

  Ma pan rację, że Jezus wcale nie urodził się 25 grudnia i że datę tę wybrano, by zastąpić dawne święta pogańskie. Też znalazłam ciekawy artykuł pokazujący jak hierarchia watykańska zastąpiła nasze słowiańskie święta swoimi.
  http://rudaweb.pl/index.php/2016/12/21/12-dni-godow-ukradzione-swieto-swarozyca/

 14. K.J.Solarz pisze:

  To, ze PiS mocno związany z kościołem kat. wprowadził ustawy przymus szczepień (sprzeczny z konstytucją) tak mnie nie zdziwiło, jak to ,że w USA zwolennicy szczepień, którzy twierdzą, że są chrześcijanami i parafrazują kilka cytatów z Biblii namawiają do szczepienia w imię „miłości do bliźniego”.
  Na początku Bóg stworzył niebo, ziemię, dzień, noc, wodę, suchy ląd, rośliny, zwierzęta, ludzi i … układ odpornościowy. Następnie powiedział: Czegoś mi tu brakuje … no tak, Adam potrzebuje DNA psa, niektórych komórek z małpich nerek, kilka zmutowanych wirusów, zmielonych fragmentów tkanek abortowanych dzieci, kilku czynników rakotwórczych, jakiegoś detergentu, trochę niebezpiecznych odpadów, które pomogą oszukać jego układ odpornościowy dając mu trochę tymczasowej śmieciowej odporności. Cóż … Adam jest dorosłym mężczyzną, więc może powinienem zaszczepić jego pierwsze dziecko.
  I TAK CZŁOWIEK POSTANOWIŁ POPRAWIĆ DOSKONAŁE DZIEŁO SWEGO BOGA. To nie jest żart. Tak się wykorzystuje ogłupienie ludzi spowodowane religią.
  https://szczepienia.wybudzeni.com/2016/12/27/bog-nie-popiera-szczepionek/

  • Anonim pisze:

   No właśnie tego nie rozumiem. przecież te szczepionki uderzą także w ich członków rodzin. przecież nie są w stanie się rozmnażać tylko we własnym wąskim gronie, jak też ich będzie dotyczyły także skutki rozsiewania przez samoloty tych różnych świństw. A posłowie PiS, którzy ostatnio byli u nas zachowywali się tak jakby to do nich w ogóle nie docierało. Czyżby byli aż tak głupi?

 15. Anonim pisze:

  Jak już tak odważnie idziecie, to ujawnijmy jakie plany ma wobec Słowian i innych ludów tzw biblijny wybrany naród https://www.gloria.tv/article/AvAorwxey3yK2f2YFfzNMz8Gu

 16. K.J.Solarz pisze:

  Jezus nie pisał ksiąg ani nie tworzył religii a nawet przed nimi ostrzegał!
  Religie – na czele z watykańską służą jedynie dla umysłowego zniewolenia i wykorzystania tak uformowanych niewolników, naiwnych i wierzących w bajki opowiadane w imię Boga. Wymuszanie posłuszeństwa odbywa się poprzez straszenie dzieci i dorosłych tzw grzechem, który zaprowadzi do piekła. Dzięki temu parafianie, bez protestu, sami zanoszą dobra materialne dla tych, którzy namawiając ich do życia w ubóstwie, chociaż sami żyją w pałacach a wręcz tarzają się w luksusach i bogactwach.
  Faktyczna, dokładna data narodzin Jezusa Chrystusa nie jest dokładnie określona Data jego narodzin narzucona wiernym, oficjalnie podawana przez Kościoły jest datą uzgodnioną później przez głowy Kościoła.
  Podobnie jak też informacje o jego śmierci. Istnieje wersja, że Jezus miał być ukrzyżowany, ale nocą przyjaciele wykradli go i Jezus uciekł do Francji (obecnie) i tam jest jego prawdziwy grób a nie w Jerozolimie. Znajduje się on około 200 km od miasteczka Rennes-les-Chateaux. Ksiądz tamtejszego kościoła (w tym miasteczku) natknął się na stare dokumenty i oddał je w Paryżu w ręce hierarchów Watykanu. Dostał za to dużą sumę pieniędzy, którą wykorzystał min na remont kościoła.
  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/zagadka-ksiedza-sauni-re-a/9ezft
  Istnieje też wersja, że . Życiorysy: Jezusa i jego najbliższych, osób mu towarzyszących, zostały sfałszowane, jak też, ze nie było żadnej zdrady, ani ukrzyżowania. Jego żona Miriam Syn Joshua i córka Sarah zostali „wymazani” z jego życiorysu przez Kościół. Jak też jego emigracja do Indii (w 35 r. n.e.), zaraz po ostatniej wieczerzy.
  a tak prezentuje jego grób w Kaszmirze.
  https://tajnearchiwumwatykanskie.files.wordpress.com/2013/11/grob-jezusa-w-roza-bal-w-kaszmirze.jpg
  Niektórzy twierdzą też, że Jezus jest kopią pogańskich bogów, pochodzących z religii starożytnych?
  http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,524215
  http://wiadomosci.onet.pl/tablica/-jezus-chrystus-jako-syn-boga-to-postac-fikcyjna-n,1666,270154,97002686,watek.html
  ilu bogów urodziło się z dziewicy, w dniu 25 Grudnia? http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6832
  No i problemem jest też fałszowanie biblii przez żydowskich tłumaczy
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pierwsze-zydowskie-klamstwo-fabrykacja-starego-testamentu-o-tym-ze-izraelici-byli-niewolnikami-w-egipcie-2015-03

Możliwość komentowania jest wyłączona.