Globalizm w gminie.

DSC_1871sm ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
   to ulubione hasło globalistów.
   Pamiętacie może kto takim hasłem się posługiwał?

Reforma szkolnictwa, remont oczyszczalni za 63 mln zł., podwyżki cen wody i ścieków.  Zapewne państwo nie rozumiecie co się stało i dlaczego tak nagle wszystko przyśpieszyło i wiąże się z ciągłymi podwyżkami, które to wy akurat będziecie musieli płacić.
No to przeczytajcie ten fragment wypowiedzi Johna Perkinsa – byłego głównego ekonomisty Chas. T. Main Inc, ewentualnie obejrzyjcie cały film, który pokazuje między innymi Jak za pieniądze danego kraju pozbawić go surowców i jeszcze na takim działaniu poczwórnie zarobić? Spróbujcie to skojarzyć z naszą nieodległą historią, która rozegrała się na naszych oczach, jak też zobaczcie czy obecnie realizowany scenariusz w gminie nie jest bardzo podobny.

Najczęściej szuka się krajów bogatych w surowce, których pożądają nasze korporacje. Wtedy załatwia się ogromną pożyczkę dla tego kraju. Najczęściej z MFW lub BŚ. Ale te pieniądze nigdy nie trafią do tego kraju, a do korporacji które budują infrastrukturę w tym kraju. Elektrownie, porty, przemysł, autostrady… To co daje zyski oprócz korporacji paru bogatym osobom w tym kraju. A tak naprawdę wcale nie pomaga większości narodu. Ale to ci ludzie, cały naród zaciąga ogromny dług. Jest to wielki dług, którego nie mogą spłacić. więc w pewnym momencie wysyła się tam ekonomistę, żeby powiedział:…”Wisicie nam kupę kasy. Nie macie jak spłacić długu….” Więc sprzedajcie naszym korporacjom tanio wasze surowce”…” Pozwólcie nam zbudować bazy wojskowe w waszym kraju”.,,”Wyślijcie wojsko by wspomogło nasze gdzieś na świecie”.. Są to typowe działania MFW I BŚ Wpakować kraj w taki dług, żeby nie mógł go spłacić, a wtedy zaoferować refinansowanie i spłatę jeszcze większych odsetek, a także żądać tzw. „dobrego zarządzania”, które właściwie oznacza, że muszą sprzedać swoje surowce łącznie z wieloma usługami społecznymi, firmami komunalnymi, czasem system edukacyjny, system karny, system ubezpieczeń, to wszystko muszą sprzedać zagranicznym korporacjom. To już nie jest podwójna, ale potrójna a nawet poczwórna klątwa.

Do tej łamigłówki dołożę, a także  przypomnę:

-o  wcześniejszych rozgrywkach o wodę z ujęć w Kodrąbku
-zmianę stanowiska Dorosza w sprawie wejścia do super spółki, która będzie czerpać wodę z Kodrąbka, po spotkaniu w Grodku
-niedawną (jeszcze oficjalnie niepotwierdzoną) wizytę dyr. WPN, Artura Balazsa i Dorosza w Warszawce podobno w sprawie wody
-fakt, że żydowskie firmy systematycznie przejmują ujęcia i przesył wody w Polsce
-woda jest własnością państwa, a więc rządu a nie narodu.

mam-80-tys-dlugu

Ten obrazek pokazuje skutek działalności globalistów. Dedykuję go szczególnie tym, którzy twierdzą, że nie muszą się interesować polityką, że wystarczy skupić się na sprawach lokalnych. To dziecko jeszcze nawet nie wie co to jest polityka, a już ma tyle do spłacenia. zanim stanie się dorosłe przybędzie mu drugie tyle, wziąwszy pod uwagę tempo przyrostu długu. I będzie musiało tę sumę spłacić. Nikt go nie będzie pytał: czy chce go spłacać i czy czuje się odpowiedzialny za ten dług.

Popatrzmy jeszcze na ten skutek naszej przynależności do UE, szczególnie wobec euforii jaka panuje wśród władz z powodu otwarcia Lidla. A podobno wkrótce ma być też otwarty jeszcze jeden sklep tej sieci. Wygląda to tak jakby władze szczególnie cieszył fakt, że każda złotówka zostawiona w Międzyzdrojach przez turystów, natychmiast jest stąd wywożona.

polska-12-lat-e-ue

Aby się przeciwstawić globalizacji trzeba przede wszystkim wiedzieć na czym ona polega i czym się przejawia na wszystkich poziomach. Tymczasem większość nie ma tak naprawdę bladego pojęcia o globalizacji, jak też nie zauważyła do tej pory jej przejawów w gminie. A  przejawia się ona miedzy innymi:
1.Likwidacją lokalnego handlu na rzecz sklepów sieciowych. Policzcie sobie sami ile ich jest. A zaraz przybędzie kolejny Lidl
2.Likwidację miejscowych źródeł utrzymania, co przejawia się systematyczną deprecjacją miejscowych kwaterodawców na rzecz apartamentowców.
3. W społeczeństwie zachodzą niepokojące zjawiska nasilającej się korupcji, co w Międzyzdrojach widać już gołym okiem.
4.Kolejnym negatywnym skutkiem globalizacji są migracje. Przykładem może być dziś Londyn. Polacy opuszczają swoje rodzinne miasta i wyruszają tam na tzw. zmywaki w poszukiwaniu pracy.
5.Lokalne społeczności mają być jedynie rynkami zbytu i dostarczycielami taniej i wykształconej siły roboczej.
Żeby się więc przeciwstawić globalizacji – trzeba wybrać sobie do władz przedstawicieli: rozumnych, niesprzedajnych, umiejących myśleć kategoriami społecznymi, odważnych i samodzielnych intelektualnie. Tymczasem wybraliście sobie państwo na burmistrza człowieka, który sam sobie nie radzi ze swoimi, powszechnie znanymi słabościami, oraz radnych z jego ekipy którzy wcześniej jak i w tej kadencji sprzedają was za przysłowiową czapkę śliwek.

Kazimierz Jan Solarz

 

 

 

Informacje o admin

Wykształcenie średnie, technik technolog produktów rolno spożywczych. Zawód wykonywany rolnik. 57 lat, żonaty, syn Mieczysław (inż. dźwięku) 2011 r. start w wyborach do parlamentu z listy Polskiej Partii Pracy 2014 kandydat na burmistrza Międzyzdrojów. Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyzdrojów. Redaktor naczelny biuletynu i strony internetowej SPM Odnowa. Współpracownik kilku gazet. Hobby - wędkarstwo. Pasje - medycyna niekonwencjonalna, ekologia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

89 odpowiedzi na „Globalizm w gminie.

 1. Anonim pisze:

  I cóż z tego, że macie państwo dużą wiedzę i odwagę. Nawet jeżeli stwierdzimy, że Odnowa jest pod względem intelektualnym najlepszym ugrupowaniem, to i tak nic z tego nie wynika, bo większość nie ma o tym zielonego pojęcia i nie wie o czym wy mówicie. Autorytet władzy i opowiadanie bajek przez burmistrza i jego ekipę okazuje się skuteczniejsze. A nawet dla większości ważniejsze jest zrobienie kilku kwietnych rabatek niż tworzenie miejsc pracy, czy perspektywa rozwoju i pracy dla ich dzieci. Większość moherów nie potrafi obsłużyć komputera i poczytać o czym wy piszecie. A na podpowiedź księdza pójdą i zagłosują na waszych przeciwników, bo księża wiedzą, że jesteście zbyt inteligentni i samodzielni, żeby dać wziąć się pod but, a na dodatek moglibyście doprowadzić do takiego rozwoju Międzyzdrojów, że niezależni mieszkańcy nie potrzebowaliby przewodnictwa klechów prowadzących ich prosto do średniowiecza. Wszystko więc przemawia przeciwko wam. Czy zaczniecie opowiadać bajki tak jak burmistrz, czy ten nieudaczny trzeci, który nie wiedział nawet czym żyją mieszkańcy i co należy realnie zrobić. I co wy na to?

  • K.J.Solarz pisze:

   SPRÓBUJ CHOĆ RAZ WYOLBRZYMIĆ SZCZĘŚCIE, ZAMIAST PROBLEMU.
   Zarówno ja jak i pozostali członkowie Odnowy nie musimy być przy władzy, żeby mieć z czego żyć. I bez władzy radzimy sobie dobrze.
   Natomiast Międzyzdrojanie kierowani dalej przez dotychczasowe władze, wylądują na kasie, lub mopie w supermarketach, bądź jako tania wykształcona siła robocza na stanowiskach utworzonych przez koncerny, do których polski podatnik poprzez ulgi przyznane przez rząd, sowicie dołoży.
   W dłuższej perspektywie Polacy zaś jako naród , którzy są systematycznie mordowani poprzez szczepionki, tzw chemtrails, karmienie nafaszerowaną chemią żywnością, i wyzyskiwani ekonomicznie, żeby nie mieli środków na rozwój – po prostu znikną z powierzchni ziemi. Nie udało się to wcześniej (już jako państwo zniknęliśmy na 200lat z mapy Europy), ale żydostwo wyciągnęło wnioski i znalazło na nas inną metodę. Morduje się Polaków metodycznie i systematycznie. Realizowany jest plan elit zmierzający do wymordowania zwanym eufemistycznie depopulacją. Drenuje się Polskę ze środków finansowych, podczas gdy każdy głupek wie, że nieustanne zadłużanie sie prowadzi do utraty wolności. Powszechna niesprawiedliwość w sądach ma odebrać Polakom wszelkie złudzenia, że można coś wywalczyć.
   Im ktoś jest bardziej prawym człowiekiem, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie nękany i dręczony przez sądy lub administrację.
   Zdrajcy i złodzieje na wysokich urzędach zaś, mają sie doskonale, oni są zadowoleni. Ich nie gnębia ani sądy, ani urzędy, ani służby. One wręcz ich chronią i wspierają. My nie godzimy się na taką chorą rzeczywistość, i dlatego staramy się to zmienić poprzez ciągłe uświadamianie ludzi. Nie dysponujemy bronią, żeby podjąć walkę bezpośrednią, więc musimy robić to w ramach tej chorej tzw demokracji. Jak widać wielu już przejrzało na oczy i staje po naszej stronie. Pokazywanie prawdy jest znacznie lepszą metodą, niż licytowanie się na sprytniejsze kłamstwa. Dobry samorząd ma znacznie większy wpływ na poziom życia mieszkańców niż rząd. Tak więc wybierając dobry samorząd, możemy faktycznie przeciwstawić się globalizacyjnym tendencjom do zamienienia nas w niewolników, i skrytobójczemu wymordowaniu reszty, która się na taką rolę nie godzi.
   To nie są ani żarty, ani przesadne obawy. Pomóżmy obudzić się innym
   Błędem jest wypieranie się tej okrutnej Prawdy, jakkolwiek jest ona szokująca.
   Nie wolno dać się ani uciszyć, ani zastraszyć. Systematyczne działania zrobią swoje, niczym kropla drążąca skałę. No i miejmy świadomość, że ci, którzy już przeszli na ich stronę i działają na naszą szkodę, będą zlikwidowani przy pierwszej lepszej okazji, gdy już nie będą potrzebni, a będą niewygodnymi świadkami zbrodni na polskim narodzie. Przypilnujmy dowodów ich winy, żebyśmy sami mogli ich za to później rozliczyć.

 2. K.J.Solarz pisze:

  Takie pierdoły opowiadały te sukinsyny, które te banki za bezcen sprzedały. Proszę sobie przeczytać ten artykuł i więcej nie opowiadać takich bajek.
  http://wgospodarce.pl/informacje/31910-ile-stracilismy-na-prywatyzacji-bankow

  • wolność pisze:

   Czasem lubię Pana słuchać, a czasem będę się z Panem spierał. Też chciałbym jako Polak większego udziału Polskich firm. Nie znoszę jak zachodnie koncerny drenują nasze portfele oferując w swoich sieciach, w większości swoje produkty,lub produkty wyprodukowane w Polsce przez spółki o kapitale niemieckim. Takim przykładem jest Lidl, który w większości przypadków sprzedaje produkty niemieckie.
   Jednakże nie mogę się zgodzić na opowiadanie Pana jak byłoby pięknie, gdyby banki były w Polskich rękach. Powiem Panu, żeby nie zachodnie firmy to pewno by nasze banki wyglądały jak Poczta Polska. Tam państwo zostawiło monopol np na listy, i wygląda jak wygląda. Przy bankach pewno wyglądało by to dużo gorzej. Tylko konkurencja powoduje szybki rozwój kraju. Nie opowiadaj Pan jak PIS, że państwowe jest lepsze. Państwowe miał Pan 45 lat.

   • K.J.Solarz pisze:

    Tylko dla zaistnienia konkurencji można było inne banki do Polski wpuścić, a nie za bezcen sprzedawać nasze i to w obce ręce.

    • Gambit pisze:

     nie wpuścić banki ale jeżeli chciały prowadzić działalność to powinny wnieść swój kapitał, najbardziej dobitnym przykładem jest grupa kapitałowa z włoch, która najpierw zaskarżyła nieudaną próbę zakupu pzu, za 2 miliardowe odszkodowanie które oczywiście przyznał trybunał europejski zakupiła udziały w pzu i banku pko a obecnie odsprzedała tylko 30% za 10 miliardów, tak wychodzimy na interesach z globalnym kapitałem, kolejne rządy przyglądają się biernie a za wszystko płaci przypadkowe społeczeństwo w którym każde nowo narodzone dziecko ma już 80 tyś długu wobec obcego kapitału.

   • Gambit pisze:

    Akurat poczta polska to nietrafiony przykład bo została odstąpiona, nie można mówić o sprzedaży kiedy pocztę sprzedano francuzom za 15% wartości rynkowej, a więc odstąpiono i tego akurat nie zrobił PIS ale obecni europarlamentarzyści, widać że to standard prywatyzacja za grosze i od razu mandat do PE, czy to forma zapłaty za przekazanie polskiego kapitału?, idealnie w taki scenariusz wpasowuje się los tuska. A co zagraniczny nabywca poczty robi, ciągnie maksymalne zyski, tnie koszty, na pracownikach i infrastrukturze, ponadto ma idealne miejsce na złomowanie wycofanych urządzeń, przykładem „nowoczesna” sortownia w w-wie, która we francji przepracowała 25 lat.
    W kwestii banków nawet nie próbowano zachować pozorów, polskie banki warte 16 mld, oddano za 2 mld, standardowo ze zgromadzonym kapitałem polskich klientów w wysokości 12 mld, jako jedyne państwo na świecie mamy przewagę banków obcych nad rodzimymi, jak więc można racjonalnie kierować, gospodarką skoro banki nastawione są na maksymalny zysk, który natychmiast transferowany jest z Polski, obsługujące w większości obcy kapitał umiejscowiony w kraju, nie są zainteresowane rozwojem tegoż?.

   • rafal pisze:

    1) bankowość stanowi krwiobieg gospodarki i jako taki jest zbyt ważnym elementem w państwie by pozwolić na „róbta co chceta”. W polskiej sytuacji nie było nawet polityki „róbta co chceta” ale z rozmysłem przejęto kontrolę… nad majątkiem Polaków.

    2) Poczta Polska – cały geszeft z tą… symboliczną firmą jest taki, że to przedsiębiorstwo zostało przeznaczone na sprzedaż. Mimo że oficjalnie nikt takiej oferty nie wystawił. Nieoficjalnie już jest kupiec. Tylko społeczeństwo wciąż wierzy w bajeczki pod tytułem: „nie da się”, „niedochodowe” czyli sprzedać. Ta sama sytuacja dotyczy PKP. Ta firma również nieoficjalnie została już sprzedana… tylko jeszcze Ciebie o tym nie poinformowano. Ot taka specyfika skolonizowanego państwa 🙂

    3) Mit o konkurencji – to nie konkurencja powoduje głównie rozwój ale… wolność. Problem w tym , że tej wolności jest tyle co kot napłakał a ta co pozostała jest… ściśle reglamentowana. No cóż nie dla psa kiełbasa 😀

 3. Gambit pisze:

  Finowie już mają pomysł jak wykorzystać nadwyżkę budżetową, a co mu zrobimy z naszym zadłużeniem?, jakieś pomysły?.
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/dochod-podstawowy-w-finlandii-od-2017-roku-a-moze-tak-w-polsce/r8kjq2

 4. Anonim pisze:

  Przesadzacie z tym demonizowaniem globalizacji. I tak wszystkim rządzą banki i one wszystko kredytują, więc nie ma różnicy z którego banku pożyczę, tylko jak wykorzystam ten kredyt.

 5. Gambit pisze:

  Czy jeszcze zdolni jesteśmy na takie ludzkie gesty?, wnoszące się ponad doktrynę?.
  http://pierwszawojna.info/historie/boze-narodzenie-1914/

 6. Anonim pisze:

  Przyznam panie Solarz, że jestem zaskoczona pana odwagą i determinacją w realizowaniu swoich poglądów. Widzę, że rzeczywiście jest pan zdolny dokonać istotnych zmian, co wcześniej wydawało mi się mało prawdopodobne, w sytuacji, kiedy głosiliście zgoła rewolucyjne poglądy. Ale sam pan pisał, że światem rządzi pieniądz. Jak więc chcieliście się postawić realnie globalizacji w tak małej gminie?

  • rafal pisze:

   to jest tak proste… jak budowa cepa. wystarczy powiedzieć „NIE”. Tylko, że Was nie stać na to, więc będzie „TAK” przypudrowane na „POMIĘDZY”

   • Gambit pisze:

    Mała Islandia powiedziała nie, na zakusy banksterów, znacjonalizowali banki a tym którym to się nie spodobało pokazała gest Kozakiewicza, w Szwecji są już niezależne miasta, tam samorząd zdecydował o przepędzeniu globalistów z ich niewolniczą doktryną. Miasta mają własne wytwórnie żywności, odchodami zaś nawożą pola a biogazem napędzają miejską komunikację taka gospodarka w małym obiegu okazała się tańsza o 80% od proponowanego globalnego zrównoważonego rozwoju. Dodatkowym plusem jest spersonalizowanie obywateli do struktur rodzinnych, dzieci słuchają dorosłych a nie ślepo wierzą w media.

 7. K.J.Solarz pisze:

  Akurat tym razem Maksymowicz napisał prawdę w części dotyczącej zabrania drzewa z lasu i zawiezienia, oraz pocięcia i porąbania kobiecie, której przez pół roku woliński OPS nie przywiózł drzewa, pomimo, że jej to obiecał. Kobieta żyła z rozrusznikiem serca, była przeziębiona i w wyziębionym domu, ponieważ drzewo skończyło się kilka dni wcześniej. I za to zastałem w pierwszej instancji skazany. W apelacji stwierdziłem, że wyręczyłem organy państwa, które nie wywiązywały się należycie ze swoich obowiązków. I że powinno się mi za to podziękować, a nie karać. Sąd apelacyjny odstąpił od wymierzenia kary, ale nakazał zapłacenie za drzewo. A nadleśnictwo zamiast machnąć ręką na sto parę zł. zażądało jednak pieniędzy. Tak wygląda to skurwiałe państwo. Biurokracja za niewywiązanie się ze swoich obowiązków nie ponosi żadnych konsekwencji. Natomiast obywatel jest karany za byle pierdołę, a nawet za to że zrobił robotę, którą powinna wykonać biurokracja. To jest absurd możliwy tylko w kraju, gdzie od 1945 r. rządzą żydzi. Jedynie przez pół roku mieliśmy polski rząd Olszewskiego, do którego obalenia przyczynił się jeden z jego ministrów.

 8. Anonim pisze:

  wybory już za pasem.
  https://youtu.be/1TUD5MU1Xvk

 9. Anonim pisze:

  Takie szczegóły może znać tylko ten kto oskarżał solarza, a więc wichłacz z warnowa próbuje mieszać i na tym portalu widać wybory się zbliżają i ten który ceni sobie rady i zdanie oszołoma groszem sypnął.

  • Anonim pisze:

   burmistrz broni reformy szkolnej w zakresie likwidacji gimnazjów, a więc będzie startował w wyborach z ramienia pisiorów

 10. Anonim pisze:

  Panie Solarz widzę, że przestał pan prowadzić polemikę z postami Pana Maksymowicza ,co mi się podoba, bo nie warto dyskutować z takim zdemoralizowanym osobnikiem, ale niemniej zaciekawiła mnie ta część jego postu:…. „Panie Kazimierzu Janie Solarz przecież Pan pomagając jednej kobiecie w Mokrzycy Wielkiej, która popadła w niedostatek nawet drewno opałowe ukradł z lasu aby jej pomóc (co jest chwalebne) i nawet wytoczyli Panu proces karny, który Pan wygrał właśnie ze względu na motywację czynu – stan wyższej konieczności….” Czy to prawda?

  • Anonim pisze:

   Marszałek Piłsudski, też wielokrotnie został skazany a nawet osadzony przez siły które próbował oderwać od koryta, jemu się udało.

 11. Gość pisze:

  Widzę że Odnowa zajmuje sie polityka jednego wymiaru. Szkoda.Mialem o Was dobre zdanie.Teraz nie chce mi sie nawet czytac tych filozoficznych wywodów. Strona juz stracila swoją wartosc .

  • Anonim pisze:

   emeryturę obnizyli i nie będzie na neta?

  • Anonim pisze:

   nie koszerna, szbas zabrania

  • admin pisze:

   Jesteśmy dobrze zorientowani w tym co się dzieje w gminie i na świecie, i na dodatek nie boimy się iść pod prąd, wbrew tzw poprawności politycznej. Bo z prądem tylko zdechłe ryby płyną. Uważamy, że bez zrozumienia tych procesów ludzie będą dalej [podatni na prostackie manipulowanie i prymitywne oszustwa jakie ciągle serwuje im Dorosz jak też rządzący krajem. WŁAŚNIE SAMORZĄDNOŚĆ W ŚWIATŁYM OBYWATELSKIM SPOŁECZEŃSTWIE MOŻE BYĆ JEDYNYM ANTIDOTUM NA CIĄGŁE ZATRUWANIE NASZYCH UMYSŁÓW TELEWIZYJNĄ PAPKĄ DEZINFORMACJI, JAK TEŻ PRZEZ KOŚCIELNE ROBIENIE WODY Z MÓZGU. Zdajemy sobie sprawę, że jest to droga długa i wymaga wiele zachodu, jak też, że jeżeli nie chcemy iść na prymitywne psychotechniki, to nie ma innej alternatywy jak oświecenie. Zamiast więc ogólników proszę raczej podjąć polemikę na argumenty.

  • Anonim pisze:

   a tak konkretniej to kto nie chce czytać tych filozoficznych wywodów i w czyich oczach portal stracił wartość, czy uderz w stół a nożyce się odezwą?

 12. Anonim pisze:

  Żydostwo to mściwe bestie. Oni wam tego nie darują.

  • Anonim pisze:

   a co tutaj jest do darowania?, sytuacja juz jest jasna, zydostwo utworzyło współczesne niewolnictwo, żeby niewolnicy mieli lepszą wydajność stwarza się pozory demokracji, a wszelki sprzeciw to brak poprawności politycznej.
   Nowonarodzony ma już dług u żydostwa, teraz w wieku 6 lat zabiera sie go od rodziców żeby łatwiej zaakceptował swoje niewolnictwo, kilkanascie lat przygotowywany jest do niewolniczej pracy, kiedy już może ją podjąć udziela mu się kredytu żeby zagarnąć wszelkie ewentualne nadwyżki z dziadowskich stawek, żydostwo sprzedaje żywność która utrzymuje niewolnika na czas kiedy zdolny jest do pracy a zabija przed emeryturą żeby do niego nie dokładać. Gorzej już nie może być?, moze teraz jeszcze zaczną racjonować wodę a więc decydować kto ma prawo do życia.

 13. K.J.Solarz pisze:

  Temat był mi znany wcześniej, i ciekawy byłem , czy ktoś w Polsce odważy się wreszcie powiedzieć jak Polska została sprzedana i przez kogo. Mnie w tym wszystkim najbardziej zaciekawił wątek powstania fundacji rolnej, który później jednak doszedł do skutku w 1990r. Na jej czele do dzisiaj stoi szara eminencja polskiej polityki Artur Balazs. Działania jego ugrupowania zaskutkowały likwidacją PGR-ów i systematycznym przejmowaniu polskiej ziemi w obce ręce. Proszę też zwrócić uwagę na fakt, że Balazs wraz ze swoją świtą następnie uwłaszczyli się na tej fundacji ,Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, co ja bym to raczej nazwał kradzieżą i nikt nie jest do tej pory zainteresowany tym numerem. Balazs był mocno zainteresowany i według mojej wiedzy nadal jest mocno zainteresowany wodą z ujęcia w Kodrąbku. Znamiennym jest też fakt zdecydowanej zmiany poglądów Dorosza w sprawie wejścia Międzyzdrojów do super spółki wodnej mającej czerpać wodę z Kodrąbka, pomimo, że Międzyzdroje mają swoją wodę lepszą i tańszą.Moim zdaniem zmiana poglądów Dorosza jest związana z wpływem Balazsa, jak też ma związek z faktem przejmowania ujęć wody w Polsce przez żydowskie spółki. Spójrzmy więc najpierw jak zaczęło się przejmowanie majątku Polaków
  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/127263,pakt-jaruzelski-rockefeller-25-wrzesnia-1985-r
  a potem jakie mogą być konsekwencje faktu przejęcia we władanie ujęć wody. A najłatwiej jest przejąć spólkę prawa handlowego jaką jest ZWiK. SZCZEGÓLNIE KIEDY MOCNO SIĘ ZADŁUŻA
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-kaczynski-zydom-polska-wode-przehandlowal-2016-06
  https://jarek-kefir.org/2015/10/27/zydowskie-koncerny-przejmuja-polska-wode-pitna/

 14. Anonim pisze:

  Chodzę do kościoła kilkadziesiąt lat i nigdy się nie zastanawiałam, w czym ja uczestniczę. Wydawało mi się oczywistością, że chodziło o kultywowanie wiary w Boga. Teraz po obejrzeniu tego filmu podziemnej tv i paru kolejnych, widzę, że świat jest jednak inny. Postrzegałam was raczej jako obrazoburców i bardziej dawałam sobą manipulować wierząc opiniom krążącym na wasz temat, chociaż niektóre artykuły, czy komentarze, budziły we mnie podziw a nawet zazdrość. Myślałam, że jako doświadczona nauczycielka mie jestem podatna na sugestie i manipulacje. Teraz wiem, że się myliłam i to bardzo. Szczególnie błędnie postrzegałam to co się dzieje na styku religia władza. Przedtem nie dostrzgałam w tym tylko instrumentalnego wykorzystywania wiernych przez obie strony. Uważam, że wasz wkład w budowę świadomego społeczeństwa obywatelskiego jest równie duży jak szkoły. Nie wiem, czym mnie jeszcze zaskoczycie, ale jestem ciekawa kolejnych niespodzianek.

  • Anonim pisze:

   Dla mnie nauczyciela, to co pani napisała jest niedopuszczalne. Nie powinna pani w ogóle tu zaglądać, a co dopiero pisać pochwały.

   • Anonim pisze:

    A pan co tu robi, skoro nie powinno się tu zaglądać? Właśnie tacy ludzie jak pan nigdy nie powinni zostać nauczycielami. Przedtem pewno był pan gorliwym wyznawcą poprzedniego ustroju, a teraz równie gorliwie będzie pan bronił przeciwników tamtych. O wiedzy, którą można znaleźć na tym portalu zapewne nie miał pan zielonego pojęcia i nigdy pan nie będzie w stanie jej znaleźć, bo jest pan na to zbyt głupi i zacofany. Wstyd mi, że ktoś taki jak pan jest nauczycielem i próbuje pouczać innych.

 15. Anonim pisze:

  ekskomunikować klechę, poswięcił dzieło szatana, deprawujące jego owiczki co niedzielę.
  http://www.ikamien.pl/artykuly/19983/

  • Anonim pisze:

   mochery od 4 rano czekały na poświęcone darmowe śniadanko w świątyni szatana, a zaraz potem do kościoła wyspowiadać się i oddać zaoszczędzoną na darmowym śniadaniu kasę

 16. Anonim pisze:

  Pamiętajcie, że tam najchętniej,gdzie świeci światło.
  A już w Kato-sekcie jest tak ciemno,że nawet diabeł się ich boi.

  • Anonim pisze:

   Każdy kto chce odebrać władzę i kasę katolom jest szatanem, niewiele zmieniło się od czasu inkwizycji, teraz rękami rządu ale nadal lądują w więzieniu, przeciwnicy życia po bożemu, biednych niewykształconych rodziców z gromadą niewykształconych dzieci. Zgodnie z zasadą jak nie masz czym wykarmić dzieci nie będziesz myślał o niczym innym.

 17. K.J.Solarz pisze:

  Chciałbym nawiązać do poprzedniej dyskusji na temat kościoła w powiązaniu z globalizacją. Jednym z elementów globalizacji jest czczenie szatana, miedzy innymi poprzez pozorne wyznawanie wiary w Boga. Myślę, że niedawna impreza w naszym kraju z tzw intronizacją Chrystusa króla była jednym z takich elementów. Podobnie jak organizowane w gminach tzw spotkania wigilijne w rodzaju robionych przez Dorosza i Magdę. Czy się mylę ? Oceńcie to sami.
  https://www.youtube.com/watch?v=Zrf0xwuF-i4

 18. Anonim pisze:

  Wyniki wyborów pokazały, ze wasz pomysł na Międzyzdroje jako miejsce w którym władze dbają przede wszystkim o interes mieszkańców przegrał jednak z wersją globalistyczną realizowaną przez Dorosza i jego ekipę. Widocznie ludzie wolą jednak być biedniejsi, ale czuć się obywatelami świata a nie jakiejś zapyziałej dziury, funkcjonującej tylko w sezonie.

  • Anonim pisze:

   wybory to wynik przekupienia nieuzasadnioną podwyżką wszystkich urzędników wraz z rodzinami, do tego spółki wraz z rodzinami, o dochodach nawet nie wspomnę, nawet byli woskowi emeryci dorabiający na zbieraniu opłat przez tzw. sm docenili obrywy na komendę zaklejając plakaty wyborcze konkurencji.
   Wybory to wynik manipulacji na tej leniwej i nie dokształconej części społeczeństwa. Wszak polak na zagrodzie równy wojewodzie, a tylko debile chcieliby globalnego niewolnictwa, to powolny proces ale już widać ze portal spełnia swoją rolę coraz większa część społeczeństwa zaczyna obserwować otoczenie, myśleć i wyciągać wnioski.

  • Anonim pisze:

   globalistyczna wersja najbardziej podatny grunt pozyskała w warnowie, zdanie którego ceni sobie i szanuje, do czasu kiedy globalizm nie dotyczył jego rodziny.

 19. Anonim pisze:

  zastanawiające jak kobieta na tak niskim poziomie intelektualnym zdołała przekonać Burmistrza żeby powierzył jej najbardziej startegiczną jednostkę gminną, widać w czymś jest dobra, ale napewno nie jest to zarządzanie spółką zwik.

 20. Anonim pisze:

  do tego potwierdza się zdanie Gambita odnośnie super spółki, jedno pytanie które zadał Gambit a mianowicie czy ujęcie Kodrąbek będzie miało wpływ na poziom ujęć Międzyzdroje?, przewidział że nowe ujęcie zniszczy Międzyzdrojskie, radnych którzy łożyli niemałe pieniądze na związek gmin odpowiedz po kilku latach dojenia kasy kosztowało 3 mln. Gambit załatwił to jednym pytaniem, czy radni są na tyle naiwni, czy mieli interes żeby pozwalać na bezprawie, czy po prostu głupi?.

 21. Anonim pisze:

  Najpierw systematycznie załatwiano handlowców. Dawali się kupić i popierali burmistrza Dorosza wpatrzeni w niego jak w święty obraz. A ten w podziękowaniu pozwalał na powstawanie kolejnych sklepów sieciowych. Teraz ostatnich kupców z promenady za chwilę spacyfikuje i umieści w spółce gminnej w której będą dojną krową. Następnie za pieniądze min. kwaterodawców zbuduje i podłączy do oczyszczalni bursztynowe osiedle, które za chwilę załatwi kwaterodawców. Nie jestem handlowcem ani kwaterodawcą i zupełnie mi ich nie żal. Nie dlatego, żebym im czegokolwiek zazdrościł, bo nie zostało mi już za wiele życia i nikomu niczeo już nie zazdroszczę. Ale dlatego, że pomimo, że Odnowa tłumaczyła to wszystko jak małym dzieciom, to oni to zlekceważyli. zachowali się tak jak ludzie niespełna rozumu. Więc w myśl biblijnej przypowieści kto sieje wiatr ten zbiera burzę w pełni zasługują na to co ich spotyka i za chwilę jeszcze spotka. Nie rozumiem tylko wielu młodych radnych, którzy na to wszystko burmistrzowi pozwalają. Przecież wy żyjecie i raczej dalej żyć będziecie w tej gminie. Naprawdę nie żal wam utraconej własnej perspektywy rozwoju na przyszłość, sprzedanej za tak marne grosze. Mam też żal do księży, że z ambon opowiadają o uczciwym postępowaniu a sami popierają ludzi sprzedajnych z którymi wstyd się pokazać. W pogoni za pieniędzmi większość stała się ślepa i daje się bez trudu zwieść na manowce. Wkrótce przekonają się że obiecanych pieniędzy nie ma a honoru już odzyskać się nie da.

 22. wiesniak pisze:

  wyglada na to że Gambit swoją nieustępliwoscią w obnazaniu hipokryzji kliki, niczym szewc dratewka, zgładził śmierdzącego smoka zwiku, ocalił Międzyzdroje przed zalaniem własnymi odchodami, prezes zwik stwierdza że jak przejęła od Wojtysia oczysczalnie była w fatalnym stanie teraz po 300% podwyżce cen wody i kilkumilionowych remontach mówi że oczysczalnia jest w agonii. Ale koniec remontu to 2020 rok, a w 2017 podłączy się do oczyszczalni byrsztynowe podwajając ilość zrzutu całych Międzyzdrojów, wszytko za późno, takie działania należało podjąć po pierwszym sygnale Gambita te dwa lata zwłoki bedą kosztować podatnika wysoką podwyżką i kolejne kilka lat smrodu i zatrywania środowiska.
  Brawo urząd, brawo radni, strefa parkowania monitoring a siedzicie po uszy we własnych gównach.

 23. Anonim pisze:

  Dobrze, że dał się pan wreszcie przekonać i umieścił wpis, który został wycięty z NMM. Teraz jeszcze lepiej widać konkretne przełożenia globalizmu na naszą gminę. Szczególnie dobrze to widać po zarobkach 5 prezesów spółek, którzy razem zarabiają 880 000 zł. I to za nasze pieniądze ci ludzie się pasą. No i może Odnowa by gdzieś się poskarżyła na to, że gmina zarabia na wodzie. Domyślam się, że pierwsze, co wam przyjdzie do głowy to to, że skoro mieszkańcy sobie wybrali taką ekipę to niech cierpią. Ale wierzę, że jesteście ponad takie myślenie odwetowe i jednak się tym zajmiecie.

 24. Gambit pisze:

  Słuchanie zwiku pokazało że radni przypomnieli sobie kogo reprezentują, ustalenie przez radnego danych, których nie miała kobieta która przyszła w charakterze osoby odpowiedzialnej za oczyszczalnię, stawia ją poza wszelkimi standardami zarządzania.
  Następnie nastąpił cały festiwal niekompetencji, radni wykazali że praktycznie kobieta która stawiła się na słuchanie nie wie nawet ile zarabiają zatrudnieni przez nią pracownicy i ilu ich dokładnie jest. Obsługa prawna kosztująca podatnika 30 tyś. nie wiedziała ze spółka łamie ustawę o zaopatrzeniu w wodę wykazując dochód, teraz milion za obsługę prawną modernizacji przy takich fachowcach na czas trwania projektu powinna zwolnić nieudacznego prawnika za 30 tyś.
  Jeszcze kilka miesięcy przed wyborami zwik twierdził że oczyszczalnia jest po remoncie i będzie służyć kolejne 20 lat, teraz po dwóch latach stwierdza że oczyszczalnia jest w stanie agonalnym i niezbędny jest kolejny remont. Jak to się ma na moje doniesienia że z oczyszczalni zrzucane są nieoczyszczone ścieki i jak to się ma do badań sanepidu które w odpowiedzi wykazały że z oczyszczalni zrzucana jest woda czysta jak kryształ?, jeżeli tak jest to po co remont?, chyba że wszystko to jedna wielka ściema?.
  Czy takiej osobie powinno się powierzyć realizację projektu za ponad 60 mln. złotych?

  • rafal pisze:

   Odpowiedz jest prosta p. Gambit.

   Inwestycja pod tytułem oczyszczalnia to będzie jedna wielka dojna krowa dla ludzi związanych z tą inwestycją.

   W związku z tym radni powinni wziąć firmę z zewnątrz i przeprowadzić przegląd techniczny. Następnie na podstawie tej wiedzy opracować potrzeby inwestycyjne

Możliwość komentowania jest wyłączona.