Czy bezpowrotnie stracona szansa?

DSC_1871smSprawiedliwość i uczciwość są stałymi uciekinierami z obozu zwycięzców.
(Simone Weil)

Znowu jak bumerang przed wyborami wraca temat wykorzystania geotermalnej wody. Kadencja Dorosza trwa  11 lat i już chyba wszyscy przywykli do tekstu: „już za  chwilę, już za moment a potem cisza i zero działań.   Podejrzewam, że jak zwykle  nie chodzi o faktyczną realizację zadania, ale o przerobienie 300 000 zł i wyrazy wdzięczności od wykonawcy.  Dane o naszych zasobach są znane instytucjom państwowym, od 1985 r. Zostały one udostępnione przez naukowców z AGH, Politechniki Łódzkiej i Krakowskiej. Więc zamiast wyrzucać pieniądze na próbne odwierty dawno należało przygotować papiery i poszukać kasy na inwestycję.
Wybrałem dla państwa link, pod którym znajdziecie wiedzę, która najlepiej i najprościej oddaje oddaje problem, o którym pisałem poniżej. Niestety obawiam się , że żaden z włodarzy nie odpowie wam dlaczego do tej pory Międzyzdroje nie wykorzystały świetnego momentu na taką inwestycję z której można by teraz finansować remonty ulic utrzymanie szkolnictwa, modernizację promenady itp. Obawiam się, że gdyby jakimś  cudem rzeczywiście udało się wreszcie coś wtej sprawie zrobić, to będzie to jakiś mały gnom , który niczego istotnego nie zmieni, a zapewni parę nowych stołków dla kliki.
10407248_922510717767342_659738805826975774_n-zasoby-geotermalne-polski-i-europy10849056_940126149339132_1505132659111426110_o-geotermalna-mapa-polski

http://abelikain.blogspot.com/2014/02/prawdziwe-bezpieczenstwo-energetyczne.html

Kazimierz Jan Solarz

 

Informacje o admin

Wykształcenie średnie, technik technolog produktów rolno spożywczych. Zawód wykonywany rolnik. 57 lat, żonaty, syn Mieczysław (inż. dźwięku) 2011 r. start w wyborach do parlamentu z listy Polskiej Partii Pracy 2014 kandydat na burmistrza Międzyzdrojów. Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyzdrojów. Redaktor naczelny biuletynu i strony internetowej SPM Odnowa. Współpracownik kilku gazet. Hobby - wędkarstwo. Pasje - medycyna niekonwencjonalna, ekologia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Czy bezpowrotnie stracona szansa?

 1. Krzyś pisze:

  Gorzej jak w domu zostana ci co duzo mowia,a pojda zorganizowani i bedzie jak będzie. Jak widac na emitowanej sesji niektorzy nawet juz glos odzyskuja.Staja prawie murem w obliczu zagrożenia. Choc do tej pory tego nie widzielu.Żenada

 2. Plejaranin pisze:

  Ponoć PiSiory planują skrócić kadencję samorządów i wiosną przeprowadzić nowe wybory. Będzie szansa na szybsze odwołanie obecnego dziadostwa.

 3. Anonim pisze:

  Podobno naczelny pająk dopadł na wydmach jakąś małoletnią muszkę. Słyszałem, że macie to nagrane. Nie bądźcie zgredy dajcie nacieszyć oczy też innym i puśćcie to na stronie.

  • Anonim pisze:

   Ostatnio widziano jak
   Dziki buchtawly po krzakach.
   To teraz pająk też tam urzeduje? a kogo dopadł?

   • Anonim pisze:

    Widzimy ze portal „juz gminny”obecnie jest bardzo przychylne władzą gminy
    Ostatnio informował
    „ze podpisuję umowę z urzędem na przekaz sesji.”
    Teraz widać ze nie wiele potrzeba aby za parę groni można pokazywać to co jest mało istotne w gminie.
    Tematy nie
    wygodne będą albo i nie będą przekazywane.
    No cóż „wizyta”na weselu tak dużo zmieniła?
    Redakcja cały czas informowała że polityka to nie jego „działka „właśnie widzimy
    Pozdrawiam i życzę miłej nocy.

 4. Krzyś pisze:

  Ciekawe co u nas bedzie ze szkolami.Powinni utrzymac dwie w Miedzyzdrojach poprawic warunki a zlikwidowac w Wapnicy

 5. Anonim pisze:

  Klika wyrywa szmal na prawo i lewo, burmistrz marnotrawi pieniądze cały czas, a mieszkańców traktuje jak stado baranów do strzyżenia.
  Klika w spółeczkach zarabia kasę jak ministrowie
  Zamiast robić inwestycje, które pozwolą rozwijać się mieszkańcom robi się wszystko aby ich wymiksować i nikt tego nie zauważa i nikomu to nie przeszkadza, poza nieliczną grupą.
  Działkowcy uratowali dupę, bo dzięki ludziom ze Szczecina wygrali sprawę w sądzie, bo sami nie byli w stanie się dogadać.
  Aa kwaterodawcy dopiero jak nie będą mieli gości na kwatery to dopiero wtedy zacznie się lament.
  Remonty ulic uniemożliwiające mieszkańcom funkcjonowanie i wynajem kwater robi się w sezonie a mieszkańcy zamiast podjechać z taczką pod urząd albo umilić życie radnym lub pójść do sądu z pozwem zbiorowym ograniczają się do wylewania żali na portalach.
  Zamiast rozwijać miejscowy handel ściąga się i z dumą otwiera kolejne sieciowe sklepy z żywnością przesiąkniętą chemią. Przeznaczenie małego kawałka terenu na ryneczek, żeby mieszkańcy mogli kupić trochę normalnej żywności przerasta możliwości burmistrza jak też radnych, którzy żyją tu na miejscu.
  Burmistrz co roku po uważaniu, bez przetargu daje swoim za śmieszne pieniądze teren na 120 dni. Bo mu wolno. A większość radnych udaje, że nie ma problemu. Niby niezależny portal zrobił filmik pewnie za parę marnych złotych jednemu z przedstawicieli kliki i już pousuwał niewygodne dla władzy tematy. A jeszcze niedawno zarzekał się jaki to będzie niezależny.
  Zamiast tłumaczenia się burmistrza można jedynie zobaczyć chore wypociny ubeckiego psychola, a burmistrz jeszcze się chwali, że na nim się nie zawiódł.
  Baba, której mąż zarabiał grubą kasę na misjach i nadstawiał głowę zostawiła go następnie w skarpetkach, a potem udaje świętą i jeszcze sprawę zakłada, że jej zszargali autorytet cnotki. Jaki ty babo masz autorytet i u kogo?
  Ludzie weźcie się pierdolnijcie w łeb i coś z sobą zróbcie, bo rzygać mi się chce na tą pipidówkę i to abnegackie, bezwolne, niewolnicze towarzystwo.
  Pozdrawiam tych nielicznych, którzy wiedzą jeszcze co to znaczy honor i godność.

  • Plejaranin pisze:

   Przed paru laty w kilku miejscowościach wywieźli władze gminne na taczkach. I u nas można by to zrobić , tylko potrzebna jest większa grupa ludzi. Problemem jest taką grupę chętnych zgromadzić.

 6. Krzyś pisze:

  Pamietam swojego vzasu Radna na Lesnej zbierala petycje o zapewnienie wjazdow na pisesesje i chodzila za tym.Kazdy z nas misl zapewniony dojazd.Takiego cyrku az nie bylo

 7. gosc pisze:

  Takiego remontu sam dawno nie widzialem.Wszedzie wykonawca stara sie isc na reke mieszkancom.Fakt jak zostala podpisana umowa bo takich warunkow. Pewnie trzyma sie wykonawca.Jesli wjazdy nie byly zagwarantowane to nie ma rozmowy..Pretensje nie do wykonawcy.5

 8. K.J.Solarz pisze:

  Mnie zastanawia też jedna rzecz. Jak burmistrz zamierza dociągnąć ciepłą wodę do mieszkań nie niszcząc wyremontowanych ulic, zakładając hipotetycznie, że w ogóle ujęcie wód termalnych dojdzie do skutku.
  Natomiast uwagi Plejaranina są jak najbardziej słuszne, bo nikt nie dał władzom prawa do uniemożliwiania zarabiania i powodowania szkód w czasie remontów ulic. Normalne władze same zrekompensowały by mieszkańcom poniesione straty i przeprosiły za kłopoty. Ale na taki sposób postępowania stać ludzi na odpowiednim poziomie a nie takie buraki jak w Międzyzdrojach. Dorosz zapewne bez wyroku sądu, palcem w tej sprawie nie kiwnie. Ale niestety Dorosza i tych radnych mieszkańcy sami wybrali na swoją zgubę, więc ponoszą konsekwencje swojej decyzji. Szkoda, że zlekceważyliście państwo to co pisaliśmy na temat Dorosza i jego ekipy i nie zrobiliście z tej wiedzy użytku przy wyborach.
  I wierzcie, że wcale mnie nie cieszy, że na własnej skórze przekonaliście się iż mieliśmy rację. Zawsze lepiej jest być mądrym przed szkodą, bo tego co straciliśmy już nie da się odrobić.

 9. Plejaranin pisze:

  Ja w zupełnie innym temacie. Małe podsumowanie remontu ul.Mieszka I i strat jakie ponieśliśmy:
  – rezygnacje wczasowiczów z powodu braku dojazdu do posesji i związane z tym straty finansowe+nieprzyjemne rozmowy z turystami,
  – momentami nawet problemy z dojściem do posesji ,
  – hałas i kurz(powodował drapanie w gardle i osadzał się w różnych miejscach) spowodowany piłowaniem kostki(profesjonaliści wykonują je za pomocą gilotyny) ,
  – przedmuchiwanie kanalizacji które spowodowało uszkodzenia przy dwóch brodzikach(wyciek wody) , szkody i straty które tylko częściowo pokryło ubezpieczenie. Przedmuchiwanie spowodowało też zapchanie kalizacji. Przez 3 dni była ona odpychana . Kolejne znacznie poważniejsze straty finansowe i kupę nerwów do tego.

  Oczywiście obecne władze miejskie ani myślą o wprowadzeniu odszkodowań czy obniżeniu podatków.

  • joker pisze:

   Jedynie co to za kanalizację powinna być jakaś rekompensata. Reszta… to przepraszam bardzo ale księżniczce się chyba we łbie przekręciło! Bo hałas, bo kurz. Qrwa mać! Niestety ale remont to nie bajka.

   PS Gilotyną nie przetnie się wszystkiego. Sprawdza się wówczas gdy cięcie jest bliżej osi kostki

   • Plejaranin pisze:

    Kurz można wyeliminować. Wystarczyło polewać wodą . Inna sprawa to pracownicy nie wyposażeni w maski przeciwpyłowe. O organizacji to już nie mówię. Czy remontu nie można było przyprowadzić jesienią ,wiosną czy nawet zimą?

 10. turysta pisze:

  Ja tu czegoś nie rozumiem. Tak świetna inwestycja, która zwraca się po trzech latach, tanie i niezawodne dostawy prądu, tanie ogrzewanie mieszkań i bez kłopotliwego zadymienia zimą miejscowości i władze tego nie realizują? A już tym bardziej nie rozumiem mieszkańców, którzy nie wybrali ekipy, która im to proponuje. Do tej pory myślałem, że z tą geotermią to takie bajanie jak z tym gazem łupkowym. Ale jak wszedłem głębiej w temat, to okazuje się, że są już dobrze działające instalacje geotermalne i że najlepszy efekt ekonomiczny dają otwory głębsze, bo dają prąd a woda chłodnicza jest jeszcze używana do ogrzewania wody i mieszkań. Lubię przyjeżdżać do Międzyzdrojów późną jesienią na dwa miesiące, ale jak nie ma wiatrów to ten dym w mieście jest strasznie uciążliwy. Warto pomyśleć o rozwiązaniu tego problemu, bo ten dym jednak odstrasza. Warto, żeby ta wasza Odnowa zaczęła współpracować z burmistrzem dla załatwienia tej sprawy.

 11. K.J.Solarz pisze:

  Problem w tym, że się specjalnie do realizacji naszych pomysłów nie kwapią. A to z tej przyczyny, że wolą takie działania, które zapewniają klice odpowiednie korzyści, a nasze pomysły tego im nie zapewniają.

 12. Anonim pisze:

  No to po co chcecie zmieniać władze skoro oni mogą realizować wasze pomysły?

 13. K.J.Solarz pisze:

  Nie mamy chorych ambicji, abyśmy tylko my realizowali nasze pomysły. Po to je pokazujemy żeby rządząca ekipa jak najbardziej z nich korzystała. Nie tylko nie mamy nic przeciwko temu, ale wręcz będziemy zadowoleni.

 14. gosc pisze:

  Możecie pokazac jeszcze wiele ale po co by przypisano sobie

 15. Anonim pisze:

  Szkoda, że nie pokazaliście szerzej tego pomysłu przed wyborami, bo teraz dopiero widzę, że to jest poważny i realny pomysł na to, żeby wszyscy Międzyzdrojanie z tego skorzystali, a nie tylko nieliczni klikowicze. Do tej pory traktowałem pomysł utworzenia spółki od ujęcia termalnych wód i będącej własnością mieszkańców tak jak Wałęsowe 100 milionów. Teraz widzę, że wasze pomysły są realne i faktycznie chodzi wam o mieszkańców a nie tylko o koryto. Mam nadzieję panie Solarz, że nie zniechęciliście się wynikiem ostatnich wyborów i tym razem wygracie.

 16. Anonim pisze:

  No faktycznie niedługo nie będzie pieniędzy na dalsze inwestycje. Nie wiele już zostało gminie do sprzedania a co gorsza zaraz reszta tych pieniędzy pójdzie na budowę pałacu dla urzędasów. A na samo betonowanie promenady poszło 23 mln zł, na przychodnię 4 mln zł. na urząd pewnie drugie tyle i uzbierało by się na termy.

 17. K.J. Solarz pisze:

  Zostawcie państwo moją osobę. Skupmy się na tym co jest istotne. Mianowicie chodzi o to , żeby nie wyrzucać pieniędzy na poronione pomysły w rodzaju przychodnia tylko pociągnąć dużą inwestycję która pozwoli uruchomić produkcję prądu, ogrzeje całe Międzyzdroje i zapewni atrakcje dla turystów takie jak termy, czy ogród botaniczny. Bo jak pokazał tegoroczny sezon w chłodne dni turystów jak na lekarstwo, chociaż dużo osób, które wyjeżdżały do ciepłych krajów, z powodu terroryzmu, pojechało na nasze wybrzeże. Mała ciepłownia bezpowrotnie zamknie możliwości rozwoju dużej geotermii, która by zapewniła istotny rozwój Międzyzdrojów, co polecam szczególnie uwadze pp radnych.
  Natomiast dla osoby,która krytykuje mój stosunek do żydów polecam obejrzenie tych dwóch filmów – wywiadów. Zobaczymy, czy będziesz taki z siebie zadowolony jak się dowiesz jak wkrótce zostaniesz niewolnikiem w pełnym tego słowa znaczeniu.

  https://www.youtube.com/watch?v=Veyt5_1kOaU

 18. Anonim pisze:

  Skończcie z tymi teoriami spiskowymi. Pokazał wam jak Międzyzdroje mogły być bogate a mieszkańcy mieć prąd za 5 gr kwh i tanie ogrzewanie i bez zadymienia a jak wybraliście sobie Boskiego Złotoustego to zaraz woda będzie dwa razy droższa.

 19. Anonim pisze:

  To co mówi profesor Bohdan Żakiewicz jest wystarczająco porażające i nie trzeba żadnych podstępowych działań pana Solarza. Jak tego posłuchałem 2 razy to miśię nóż w kieszeni otwiera. Takie typy w rodzaju Dorosza są na każdym kroku i dlatego się rozkłada swoich dla interesu obcych.

 20. Anonim pisze:

  Zauważcie co pan Solarz przemycił przy okazji. Nie dał samego filmu tylko wrzucił stronę z filmem, gdzie można przeczytać:
  ” Jesteśmy Niewolnikami we własnym kraju gdzie „nic się nie opłaca „, a opłacalne jest tylko wykorzystywanie Polaków jako taniej siły roboczej, pracującej za 400 euro miesięcznie bez prawa do dostępu do godziwej opieki lekarskiej i darmowego szkolnictwa. Dla malkontentów uważających iż wszystko jest OK, przypomnę tylko jak Norwegia potraktowała swoje zasoby naturalne, gdzie każdy Norweg został właśnie milionerem!
  Oto Państwowy Fundusz Emerytalny Norwegii (Globalny)zgromadził na swoim koncie 5,11 bln koron. Dochody funduszu pochodzą ze sprzedaży ropy i gazu ziemnego. Większa część dochodów inwestowana jest w papiery wartościowe oraz nieruchomości.
  I nie wiem, czy to nie o to przede wszystkim panu Solarzowi chodziło. Sądząc po wpisach na fejsbuku zabrakło tylko stwierdzenia że wszystkiemu winni są Żydzi. Prawda panie Solarz.

 21. Anonim pisze:

  Pisząc o inteligencji pana Solarza miałam na myśli różne inne publikacje, gdzie wykazuje się wiedzą i bardzo dużą inteligencją na poziomie wielkich myślicieli. Natomiast jeżeli chodzi o wklejanie linków, to najpierw trzeba wiedzieć dobrze o co chodzi,a potem wiedzieć gdzie poszukać dowodów na swoje twierdzenia. A ja chociaż się geotermią zaczęłam interesować jak pojawiła się pierwsza informacja, że Międzyzdroje się tym zajmą, nie dotarłam do informacji,które można sobie obejrzeć po wklejeniu linku. A pan też zapewne nie miał o tym zielonego pojęcia, a próbuje się wymądrzać. Proszę samemu coś wymyślić i zaproponować mieszkańcom to zobaczymy jaki z pana orzeł.

 22. Anonim pisze:

  Dorosz nie radzi sobie z oświetleniem ulic,remontami ulic,egzekwowaniem terminów, błahostkami gminnymi a w tak intratnej inwestycji jaką był MIĘDZYZDROJSKI RYNEK głupie schody do dziś nie działają a on udaje że zrobił biznes.Teraz udaje że chce się brać za geotermię, odgrzewany kotlet.

 23. Anonim pisze:

  A co to za straszna inteligencja, która polega na wpisaniu hasła a potem na podaniu linka? Niech się pani tak nie podnieca. To może być niezdrowe.

 24. Anonim pisze:

  Witam
  Panie Solarz podziwiam ostatnio pańską aktywność na Facebooku i widzę, że jak zwykle błyszczy pan dużą wiedzą i wie jaki z niej można zrobić użytek. Ale jak zwykle popełnia pan błąd biorąc miarkę wedle swego łokcia. Chociaż może się mylę, pan jest zbyt inteligentny na taki błąd. Pan po napoleońsku to lekceważy, wskazując pomysł i nie zniżając się na ceregiele, mówi albo idziecie z nami albo radźcie sobie sami. Nie ceni pan wartości materialnych a dla Międzyzdrojan dużo większe znaczenie miałoby gdyby jeździł pan luksusowym samochodem niż pańska wiedza. No i dla ekipy związanej z burmistrzem, którą pan nazywa kliką, pański charakter i pańskie podejście jest tak groźne, że zrobią wszystko, żeby nigdy nie został pan burmistrzem. Wielka szkoda, bo rzeczywiście nadawał się pan na to stanowisko jak nikt inny. Pewno będzie niestety tak jak pan pisze, że zabawa z termami skończy się na paru kolejnych stołkach dla swojaków, a Międzyzdroje zostaną spaprane już bezpowrotnie.
  Przydałby się panu ktoś, kto by pana powstrzymywał od mówienia ostrej prawdy prosto między oczy. Niech pan się nad tym zastanowi.
  Chociaż nie cierpi pan biurokracji to ja widzę pana na jakimś wysokim stanowisku. Niech się pan postara. Trzymam kciuki
  Pozdrawiam

 25. Anonim pisze:

  A więc mieliście rację.
  Tak trzymać dalej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.