Polityka informacyjna burmistrza Międzyzdrojów.

DSC_1871sm
Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności.
(Marie von Ebner-Eschenbach)

 

Zobaczcie jak załatwili komentowanie wydarzeń przez mieszkańców na portalu NMM. Najpierw esbek Maksymowicz(TW Adam) z 8 wyrokami za pomówienia próbował robić za autorytet moralny, co to tropi fałsz i podaje tylko prawdę. A następnie pod różnymi nickami udając mieszkańców wchodził z postami typu ni przypiął ni przyłatał, obrzucał przy tym niewybrednymi epitetami i podawał fałszywe dyskredytujące informacje na temat osób, które krytykowały różne działania Dorosza. Nawet jak pan Tomek (red NMM) mu to wygarnął, to się tym zupełnie nie przejął i jechał dalej dokupując tylko kilka nowych kart. Ewidentnie robił więc z premedytacją spam. Przy okazji odkrywał spiski w rodzaju radna Czyż, jako najaktywniejsza radna, razem z Solarzem dążą do likwidacji szkoły w Wapnicy. Czyli bzdety, że jedna radna plus osoba z poza rady jest w stanie przegłosować całą radę. Wydawałoby się niemożliwe, żeby ktoś racjonalnie myślący w taki idiotyzm uwierzył. A jednak Maksymowicz nie przejmował się tym, że wychodzi na kompletnego idiotę bądź fantastę. Z premedytacją używa tego rodzaju argumentów, wiedząc jako specjalista z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w rozpracowywaniu Solidarności i kościoła kat. że w emocjach ludzie rzadko posługują się rozumem, a plotka zaczyna krążyć i żyć własnym życiem. Poza tym, ludzie bardzo słabo znają prawo. Więc np: Maksymowicz pisze, że Solarz nie płaci podatków od sprzedaży borówki amerykańskiej i to jest to zgodne z prawdą. Ale większość odbiera to jako niedozwoloną kombinację, bo nie wiedzą, że rolnicy nie płacą podatku dochodowego od sprzedaży swoich nieprzetworzonych produktów rolnych. Po podaniu przeze mnie tej informacji Maksymowicz zaczyna udowadnianie, że Solarz nie jest rolnikiem. Itp itd. Dzięki takim zagraniom temat główny jest wypychany na manowce.
Oczywiście ważne tematy jak interpelacje radnej Czyż z których wychodziło duże krętactwo burmistrza wiążące się z ze stratą pieniędzy dla gminy i uprzywilejowanym traktowaniem przez Dorosza niektórych osób oczywiście pozostawały bez wytłumaczenia się przed społeczeństwem przez Dorosza. (szczegóły tych interpelacji znajdziecie państwo na forum) Redaktor NMM wkurzał się, ale komentarze mieszkańców szły.
No to załatwiono go w końcu inną metodą. Zaczęły się posty jak to radakcja NMM zarobiła kupę kasy na reklamach od miasta, przy okazji ukrywając ile kasy wydała gmina na inne portale. Pan Tomek pokazał, że ta kupa kasy to 7 tys zł w ciągu 3 lat. Ale komentarze te nadal szły jakby nigdy nic. W końcu redaktor NMM nie wytrzymał i skasował komentarze. I dokładnie o to chodziło. Już nie ma krytyki tak wspaniale rządzącego Dorosza.
Pieniądze wyrzuca się niepotrzebnie na druk gminnej samochwały, która nie odpowiada na krytyczne uwagi mieszkańców. A Dorosz wyniośle milczy.
Wydaje się też pieniądze na różne inne poronione promocje Międzyzdrojów, zamiast tylko małą część przeznaczyć na reklamę w NMM, która byłaby najskuteczniejsza, gdyż portal ten jest dobrze znany przez turystów. A więc za mniejsze pieniądze uzyskano by lepszy skutek. Ale pan Tomek chce być obiektywny i nie angażuje się po żadnej stronie. I za to jest właśnie karany. Gdyby był radnym, to wtedy pewno by zorganizowano przetarg   (jak w przypadku radnego Bobka) gdzie jednym z warunków byłoby posiadanie siedziby w Międzyzdrojach i jako jedyny by bezapelacyjnie wygrał. A jako obiektywny i nie służący na każde zawołanie jak pies (tak jak inny zaprzyjaźniony portal) musi cierpieć, aż zrozumie, że jedynym źródłem prawdy objawionej na temat rządów Dorosza jest on sam, a nie jakieś przypadkowe społeczeństwo.
 Tak więc w praktyce nie istnieje rzetelna informacja od władz dla mieszkańców, o tym co robią władze z mieszkańców pieniędzmi. A tych którzy pozwalają sobie na krytykę miłościwie panującego Dorosza spotykają :
– trolowanie portalu
– piankowania samochodu,
– straszenie sądami,
– bądź faktycznie próbuje się zatkać usta poprzez skierowanie sprawy do  sądu z żądaniem astronomicznego odszkodowania.

Kazimierz Jan Solarz

Informacje o admin

Wykształcenie średnie, technik technolog produktów rolno spożywczych. Zawód wykonywany rolnik. 57 lat, żonaty, syn Mieczysław (inż. dźwięku) 2011 r. start w wyborach do parlamentu z listy Polskiej Partii Pracy 2014 kandydat na burmistrza Międzyzdrojów. Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyzdrojów. Redaktor naczelny biuletynu i strony internetowej SPM Odnowa. Współpracownik kilku gazet. Hobby - wędkarstwo. Pasje - medycyna niekonwencjonalna, ekologia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Polityka informacyjna burmistrza Międzyzdrojów.

 1. Anonim pisze:

  Podobnie jest z parkingiem Wolińskiego Parku w Wapnicy niby było dwóch chętnych ale jeden nie odbierał telefonu i musiała wygrać Pani Sołtys Wapnicy żona Przewodniczącego Rady Miasta.

 2. gość pisze:

  Pani radna się już postara , żeby po wygaśnięciu umowy budki się same rozebrany przecież jest z tego znana że pilnuje terminu umów.

 3. skate pisze:

  Odnowa plus ratownik to jest szansa dla młodych.

 4. gosc pisze:

  Widocznie można nikt nie mial takiego pomysla aby wystapic o ten kawalek.Znalazl sie nagle chetny zreszta podobnie jak w zeszlym roku w ostatniej chwili i jest miejsce z ta mala roznica ze nie na terenie zielonym a w pasie drogowym oczywista oczywistosc zgodnie z prawem.Ciekawe co na to radni? .Niusem sa pisma wyslane do budek ze bedzie przetrag.Fajna tez zabka na wydmach.Teren dany pod zaplecze budowe i nic sie nie dzieje.To tez bardzo interesujace interesujace.

 5. gosc pisze:

  Wytlumaczenie jest nie bylo chetnych znalazl sie jeden i po problemie.Nie na terenie zielonym a w pasie ruchu drodowego.Zabka tez fajnie usytuowana wyjscie z niej prosto pod kola samochodu.Pogratulowac pomysłowość

 6. gosc pisze:

  Kolejny raz zgodnie z prawem.Pas drogowy.Roznica w cenie do tych co za 2 m w przetargu zaplacili 12 tys

 7. Anonim pisze:

  Może zajelibyście się tym co się stało koło feniksa. Zasłonili feniks budą z łaciatą krową należącą do Pana Tyberiusza. Znowu bez przetargu?

  • Anonim pisze:

   To już tradycja. Ma za sobą burmistrza to robi co mu się podoba. Nikt mu jak widać nie podskoczy. To miasto już traktuje jak swój prywatny folwark. Sezon się zaczął to trzeba zarobić ile tylko się da. Przecież on kocha kasę ponad wszystko na świecie…

   • Anonim pisze:

    chce sobie odbić te kilka lat puszki, jak siedział za przekręty w geesie

    • Anonim pisze:

     Chyba za krótko mieszkam w Między, że tego o Nim nie wiedziałem. Widocznie mu za tym miejscem tęskno, skoro tyle przekrętów dalej robi. Przyjdzie taki dzień, że mu się to skończy.

  • Anonim pisze:

   Jak można pozwolić postawić budę na pasie przed Feniksem? Ten burmistrz to sobie kpiny robi z ludzi, którzy startują w przetargach i płacą ogromne pieniądze. Gdzie tu uczciwość?

   • Anonim pisze:

    Oczekujesz uczciwości od człowieka, który wśród swoich ma ludzi z wyrokami i byłych więźniów? To niemożliwe.

 8. gosc pisze:

  Ja tez chcialem zobaczyc cene na poszczegolne seanse i nigdzie nie widze ?2

 9. gość pisze:

  Bardzo ciekawy temat na NMM o otrzymanym wezwaniu do wydania lokalu. Niektórzy mieszkańcy zostali poinformowani, że nielegalnie zajmują lokale ( dobrze , że regularnie opłacali czynsz), gdyż wygasła umowa najmu . Niestety, albo i stety loatorzy Ci mieli podpisane umowy najmu i na tej podstawie mogli załatwiać wszytkie formalne rzeczy-umowy.
  Na tablicy ogłoszeń w MDK na plakcie informacyjnym o programie festiwalu gwaizd przekreslono mazkiem godziny spektaklów z np 19 na 18 , wszędzie na innych plakatach i na stronie informacyjnej MDK jest 19 więc w jakich godzinach są spektakle może Stowarzyszenie zna odpowiedź na to pytanie?

  • K.J.Solarz pisze:

   PRZEDŁUŻENIU Z MOCY PRAWA NA ZASADZIE DOROZUMIENIA. Bardzo prawdopodobne jest też zaistnienie zasiedzenia. Jeżeli tak podstawowej wiedzy nie posiada prezes spółki , to najlepiej obrazuje , że stołek ten został obsadzony na zasadzie kumoterstwa a nie wiedzy i predyspozycji. A za mianowania na stołki prezesów spółek gminnych, osobiście odpowiada Dorosz. Nawet sam się szczycił jak to wybrał samych orłów, chociaż w gminie taka mizeria intelektualna. Po prostu pajęczyna swojaków.

 10. Anonim pisze:

  W pierwszym momencie wyglądało, że tw Adam z siostrą faktycznie wzięli się do uczciwej pracy przy sprzątaniu. Ale wkrótce zaczęło się robienie zdjęć i próby szantażu. No i popracowali raptem tydzień. I dopiero wtedy co niektórym otworzyły się oczy, z kim mają do czynienia. Nie będę wredny i nie wymienię nazwisk, ale i tak mam wystarczającą satysfakcję, jak znajomy, który wcześniej ich chwalił i same ochy i achy a dzisiaj jak go spotkałem to z odkrywczą miną mówi że to kompletne pojeby są. Wtedy mu przypomniałem jak go ostrzegałem i zrobił taką minę, jak radni Szyszkowski i Bobek, kiedy odkryli, że burmistrz chce ich wmanewrować w 100% podwyżkę cen wody. Zupełnie jak mina kota srającego na płocie, co to nie wie, czy prędzej się osra, czy spadnie z płota.

 11. gosc pisze:

  Interesuje mnie vardziej to po co burmistrz na sezon letni 120 dni dal teren przed handlowcami jako zaplecze budowy.Teraz tlumaczy ze inwestor poszedl na reke i wstrzymal budowe by sie im nie kurzydlo.Dla mnie brak logiki
  1.teren by pozostal taki jaki byl nic by sie nie kurzylo,
  2 zabudowa porzadna wokol wydm a nie taka jaka siateczka jest teraz piachem by nie sypalo,
  3 prace bylyby ptowadzone zwiazane z opask
  4 dojazd do punktow tez bylby zapewnion
  teraz z mowi sie o rekompensacie????????
  Mam tylko nadzieje ze Urzad Morski nie da na nic zgody i wydmy pozostana placem budowy

 12. GOSC pisze:

  dobrze , że rzecznik nie przeniesie się na Wasz portal , bo miałem go serdecznie dosyć

  • Anonim pisze:

   Menda teraz usiluje w Wapnicy przekonac Dyrektora szkoly ze da rade obronic grupe przedszkolna bo jego dzieci tylko w tej szkole jakos sa szanowane bo w poprzednich nie bardzo bo trzeba bylo ponosic koszty miedzy innymi a tutaj jakos to bedzie

   Co do wpisow Tw Adama Vel Maksymowicz to tutaj moze sobie poczytac a wpisy to tylko w zrytm berecie notowac i powielac w kiblu jezeli takowy posiada
   Albo swojej konkubinie vel Dance czytac

   • Gambit pisze:

    nie trzeba zamykać szkoły, wystarczy rozpędzić nepotyczny układ w marinie, przekazać ją żeglarzom którzy poprowadzą po kosztach, zlikwidować fasadową spółkę, tak samo z festiwalem gwiazd, który na skutek starań radnej Czyż, w tym roku dostał o 300 tyś, mniej kasy a program bogatszy niż w zeszłym roku, w ten sposób można zaoszczędzić ok. 1 mln. zł,
    tylko do tego trzeba gospodarza, czego nie można powiedzieć o obecnej klice.

 13. Anonim pisze:

  Tw Adam vel Maksymowicz kretacz do kwadratu oszust do potegi kryminalista z przymusu bo falsz go prowadzi a sumienie podpowiada aby byc obibrukiem trutniem na maminej rentce.
  Takie cos ,przepraszam na takim bencwale burmistrz polega .

 14. Anonim pisze:

  Nie chcę kopiować całej konwersacji więc pokaże tylko jeden z ostatnich wpisów , który podsumowuje właściwie temat i odbija pana(i) zarzut. No i polecam lekturę komentarzy mieszkańców.
  „Zwróćcie państwo uwagę co się stało. Nikt już nie mówi o numerach Dorosza z nadmorskimi działkami, czy o przydzielaniu przez Dorosza swojakom terenów na 90 dni za dużo niższe niż na przetargach pieniądze, ani o umorzeniach 4 lata z rzędu tej samej osobie. A więc rzeczy, które dotyczyły interpelacji radnej Czyż, świadczące o dużo lepszym traktowaniu wybranych osób przez Dorosza, czy wręcz niegospodarności poszły w zapomnienie, dzięki Maksymowiczowi udającemu mieszkańców. Zobaczcie jak wrzucił wątek – jak to Solarz manewruje Czyżową jak się za nią wypowiada, jak razem chcą wbrew dzielnemu burmistrzowi zlikwidować szkołę w Wapnicy. Na tym właśnie polega przydatność Maksymowicza dla Dorosza. Każdą niewygodną dyskusję skieruje na boczny tor i wykolei zastępując ją jakimś wymyślonym abstraktem. I choćby mu udowodnić czarno na białym, że kłamie, to w myśl zasady „pluj świni w oczy a ona powie, że to deszcz pada” wymyśli za chwilę nowe kłamstwo. I nie zrażony dalej będzie snuł swoje chore insynuacje.
  Tak więc niezależnie od tego, że jest to chory osobnik, to jest to bardzo użyteczne narzędzie w rękach takiego złotoustego bajeranta jak Dorosz. W gruncie rzeczy są to działania podobnego rodzaju, tyle, że Dorosz jako osoba inteligentniejsza robi to na znacznie wyższym poziomie. I to na tyle wysokim, że znakomita większość tego nie jest w stanie nawet zauważyć.”
  To co mocno boli Dorosza to fakt wyciągania jego sekretnych i sprytnych działań pozornie zgodnych z prawem, ale w gruncie rzeczy na szkodę gminy, a z korzyścią dla swojej kliki. Właśnie dopiero dzięki temu mieszkańcy zaczęli rozumieć jak w zgodzie z prawem są okradani przez klikę. A ujawniania takich właśnie sekretów najbardziej nie lubi .

 15. Anonim pisze:

  A co wyście tam na tym portalu takiego pisali, żeby trzeba było go uciszyć? Jak zwykle przeceniacie swoje sukcesy i działania.

 16. Anonim pisze:

  Gwoli przypomnienia, żeby opublikować ten wyrok przypominam co pisał Maksymowicz:
  „Eugeniusz Maksymowicz pisze:
  30 sierpnia 2015 o 12:07
  Panie K.J. SOLARZ – pytanie zadane przez Panią radną Iwonę Czyż STANOWI CYNIZM DO KWADRATU POMNOŻONY PRZEZ CHAMSTWO DO POTĘGI TRZECIEJ” – koniec cytatu
  Moje liczne wpisy dementujące to, że ktokolwiek daje mi jakiekolwiek pieniądze za to robię nie robi na Panu wrażenia, co, zważywszy na Pana agenturalną przeszłość, nie jest niczym nadzwyczajnym i do nadal z PREMEDYTACJĄ Pan, dla osiągnięcia swoich celów partykularnych, cynicznie będzie wykorzywał błąd nieswiadomej młodej kobiety i powieka Panu nie mrugnie jeśli ONA zostanie np. skazana – znajdzie pan sobie innego frajera lub frajerkę – do tego rzeczywiście ma PAN TALENT.
  To własnie Pan INSTRUMENTALNIE I CYNICZNIE wykorzystuje młodą i energiczną radną o czym zaswiadcza własnie artykuł „BRAK MI SPOŁECZNEJ DEBASTY”, którego odnośny fragment cyt.;
  „Szczególnie perfidnie potraktowano odważną i rzeczową do bólu radną IWONĘ CZYŻ […] straszy się ją enigmatycznym pozwem do sądu […] Pani IWONA akurat takich straszeń nie boi się […] tracenie czasu na bezprzedmiotowe spory sądowe z jakims BEZWZGLĘDNYM, ZDEMORALIZOWANYM OSOBNIKIEM raczej życie obrzydza niż napełnia zadowoleniem” – koniec cytatu (trzeba przyznac, że jak na marzącego o objęciu funkcji Burmistrza Międzyzdrojów to Pański język jest całkiem przyzwoity).
  Ta młoda kobieta nie ma świadomości co Pan z nią wyczynia i DLATEGO WYTOCZONY PROCES KARNY będzie miał na celu, aby „otworzyła oczy na otaczającą ją ohydną rzeczywistość” przez pana zgotowaną.
  Proces sądowy wcale nie musi skończyc się wyrokiem skazującym, może również skończyc się ugodą, korzystną dla obu stron, OBNAŻAJĄCĄ PANA FAŁSZ, CYNIZM, OBŁUDĘ i PODŁOSC w Pańskim marszu po władzę w Międzyzdrojach.
  Pozdrawiam i pomimo wszystko zapraszam do merytorycznej dyskusji.
  Eugeniusz Maksymowicz

 17. Anonim pisze:

  burmistrz który zapewnia że liczy się ze zdaniem kryminalisty, tym zdaniem po którym TW adam trfił 8 razy do więzienia, czy tym kiedy tw adam donosząc za pieniądzę ubecji na internowanych kolegów, próbował wyłudzić odszkodowanie, nawiasem mówiąc kiedy ubek z warnowa roznosił na sesji ulotki burmistrz odciął się od niego zdecydowanie a teraz twierdzi że ceni sobie jego zdanie, kiedy kłamał?.

  • Anonim pisze:

   Burmistrz nie klamie i prawdy tez nie mowi odpowiada jak jest wygodnie
   Kto bedzie dzisiaj potrzebny tak bedzie beredzil bo radni na lamcuchu nie podskocza wyzej h…
   Tak sobie wychowal ciemnogrod.czyli radnych ukladnych…

   .

 18. Gambit pisze:

  Płomień rozgryzie malowane dzieje,
  Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,
  Słowo ujdzie cało…

 19. Anonim pisze:

  Jak widać i słychać wszelkie przekazy sa bardzo niewygodne. Ciekawi mnie tylko czy za tereny które byłe zaję te w wiekszym wymarze zostały zapłacone należności i w jakiej wysokości, Wszędzie ksuje się za rąbek terenu więć i tu powinno być tyle by w przyszłości takie osoby nie wpadły na pomysł zajęcia terenu bez umowy. Kary powinny być solidne do maksymenych wielkości.

 20. Anonim pisze:

  Hucpa wladz i jeszcze beszczelnie” pisze”ze nigdy nie zawiodl sie na kryminaliscie Tw Adamie vel Maksymowicz.

 21. Anonim pisze:

  A co się dziwić, skoro zaczęliście pisać jak spółce Promenada burmistrz pozwolił później zapłacić podatek w wys 96 tys zł. Czołowa spółka gdzie pani prezes Wadecka pobiera podatki od dzierżawców 10 a do 15 ma zapłacić gminie. I to raz w roku. Po takiej informacji trzeba było zamknąć komentarze na takim podłym portalu co śmiał takie bezeceństwa puszczać. To trzeba wyjątkowego talentu, żeby taką spółkę wpędzić w kłopoty. A pamiętacie jakie to peany na cześć Wadeckiej pisał Dorosz w piśmie do wojewody? I takiej babie płacili 176 000 zł rocznie.

  • Anonim pisze:

   Chcielibyście teraz żeby się burmistrz ugryzł w jęzor? A czym potem bajerował?

 22. Anonim pisze:

  Zastanawiające jest, że po tym jak Odnowa pokazała jakie typki rządzą gminą mieszkańcy przewrotnie wybrali Dorosza i jego ekipę. No to teraz jak Dorosz idzie już na całość to się dopiero wszyscy zaczynają budzić, bo woda pójdzie w górę No to mamy cośmy sami chcieli.

 23. Anonim pisze:

  Teraz to Maksymowicz bedzie kordynowal zatrudnienie w urzedzie bo Burmistrz nigdy sie nie zawiodl co do decyzji podjetych po rozmowie z kryminalista.
  A wrobelki cwierkaja ze w urzedzie beda zmiany

 24. Anonim pisze:

  A wyrokiem ze sprawy, gdzie tak szumnie Maksymowicz zapowiadał odsłonięcie cynicznej gry przewodniczącego Solarza i radnej Czyż jakoś Maksymowicz pokazać nie chce. Może wy byście ten wyrok pokazali, bo on skoro przegrał na pewno tego nie upubliczni, chociaż to publicznie zapowiadał ten inaczej prawdomówny osobnik.

  • Anonim pisze:

   Ten osobnik vel Maksymowicz teraz bedzie w zad wciskal sie bo trzeba punkt do handlu bursztynem oczywosci w ramach bezprzetargu oraz Bezplatnie bo tak mozna .

Możliwość komentowania jest wyłączona.