Sesja absolutoryjna – tradycja i paranoja.

DSC_1871smW więzach organizacji prawdę diabli wezmą.
prof. T. Kotarbiński.


Jak było do przewidzenia, mając większość w radzie, burmistrz mógł być spokojny o udzielenie absolutorium. Niemniej  pod okiem kamery i wskutek bezpośredniej transmisji, zawsze wyjdą rzeczy, które władze chciałyby przed społeczeństwem starannie ukryć. I pomyśleć, że zawdzięczamy to jednemu obywatelowi, który nie zaangażowany po żadnej stronie politycznych rozgrywek i tylko z poczucia obywatelskiego obowiązku, poświęca swój czas i pieniądze, żeby udostępnić mieszkańcom to, co same dawno powinny uczynić władze. WIELKIE BRAWA DLA PANA TOMKA. Niestety obraz tej sesji jest tyleż zabawny co tragiczny, bo obnaża zupełne dyletanctwo niektórych radnych, jak też draństwa różnych poczynań burmistrza.Wydawałoby się ,że po zasiadaniu w RM kilka kadencji radny Węglorz wie chociaż z grubsza, co i po co ma tam robić.. Tymczasem okazało się, że w tak ważnym głosowaniu, od meritum sprawy, dla radnego Węglorza ważniejsze było, że burmistrz to ziomal, a ziomalowi należy się głos innego ziomala, jak psu micha. Wcześniej docierały do mnie sygnały, że na tej sesji da on burmistrzowi popalić.  A okazało się, że chyba miał na myśli to, że w przerwie poczęstuje go papierosem. I to jest jeden z członków opozycyjnego klubu radnych. Zastanawiam się jak się teraz czują ci co go wybrali, widząc jak reprezentuje ich interesy i plecie jakby się blekotu najadł?
Innym ciekawym elementem, był apel radnej Iwony Czyż, w związku z ostatnią próbą zastraszenia jej poprzez uszkodzenie samochodu.  Apel był adresowany do radnych, ale w myśl zasady „uderz w stół a nożyce się odezwą”, wyskoczył z pretensjami burmistrz, że jest to pomówienie. Moim zdaniem wskazuje to, ze nie ma on w tej sprawie czystego sumienia.
Treść interpelacji pani Czyż potwierdzał, że burmistrz nie prowadzi czystej gry ani wobec mieszkańców, ani wobec radnych. Dziwnym jest sytuacja, że nie niepokoi taki stan większości innych radnych. I gdyby nie dociekliwość radnej Czyż, to mieszkańcy nie mieli by w ogóle świadomości, że Dorosz kręci, mataczy i uprzywilejowuje niektóre osoby (szczegółową treść interpelacji znajdziecie państwo na forum).  A przecież mieszkańcy płacą za pracę radnym, wcale niemałą sumę,  i powinni się z tego obowiązku należycie wywiązywać. Tymczasem fakt przynależności do klubu doroszowców powoduje, że czują się oni jakby z tego obowiązku zwolnieni. Wygląda to tak jakby większość radnym pobierała pieniądze za pracę, której faktycznie nie wykonała. Z opozycyjnego klubu radnych tylko trzy kobiety pokazały, że maja poczucie odpowiedzialności, czyli jak to się kolokwialnie mówi, mają jaja. Dwaj mężczyźni pozornie przez naturę bardziej predysponowani, jak do tej pory, moim zdaniem, zachowują się bardziej jak eunuchy, niż rasowi mężczyźni. Natomiast Radny Kościukiewicz, który do tej pory, nie zwykł był zabierać głosu, faktycznie był nieobecny. Gdyby nie informacja przewodniczącego rady pewnie bym ten fakt przeoczył. Zastanawiam się, zarówno – po co on startuje do wyborów, jak też po co kogoś, tak mało aktywnego mieszkańcy wybierają do rady. Mówią, że milczenie jest złotem, ale przy jego dochodach, to dietę radnego mógłby sobie już odpuścić, skoro nie chce wywiązywać się należycie, ze swoich obowiązków.
PS
Jak ćwierkają magistrackie wróble, burmistrz szykuje się aby sesje RM były nagrywane przez swojaka z kamieńskiego info. Wtedy przekaz będzie bardziej słuszny.

Kazimierz Jan Solarz.

Informacje o admin

Wykształcenie średnie, technik technolog produktów rolno spożywczych. Zawód wykonywany rolnik. 57 lat, żonaty, syn Mieczysław (inż. dźwięku) 2011 r. start w wyborach do parlamentu z listy Polskiej Partii Pracy 2014 kandydat na burmistrza Międzyzdrojów. Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyzdrojów. Redaktor naczelny biuletynu i strony internetowej SPM Odnowa. Współpracownik kilku gazet. Hobby - wędkarstwo. Pasje - medycyna niekonwencjonalna, ekologia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Sesja absolutoryjna – tradycja i paranoja.

 1. Anonim pisze:

  Czy to oni pozowali do obrazu który zginął Prezydentowi Komorowskiemu Bydło na pastwisku.

 2. Anonim pisze:

  A od kiedy ta esbecka kanalia i pijaczka firmują Radę Miejską Międzyzdrojów. Kto panie Solarz wpadł na ten pomysł?

 3. Anonim pisze:

  Co za duet kryminalny (konkubina?)szkoda ze nie macie jak wali misia z Leszkiem ktory ufa baranom bezgranicznie.
  Przetarg ma zbycie udzialow w spolce rynek to kpina ze spoleczenstwa miedzyzdrojakw.
  Czyj interes reprezentuje pan Burmistr?
  Grunty oddal za udzialy w spolce a teraz udziale usiluje odsprzedac ,zloty interes.

 4. K.J.Solarz pisze:

  To prawda, że przybył później, ale nadal aktualne pozostaje pytanie: po co on tam w ogóle jest.

 5. gosc pisze:

  skoro niektórzy licza sie z opinią to nic dodac nic ująć

 6. Anonim pisze:

  Radny Kościukiewicz przybył później.

 7. Anonim pisze:

  A ten ktos z tym czyms to konkubinat czy ???To Maksymowicz z Warnowa 56 klamal ze to jego rodzinka ale wnukami sie zajmuje od przykladna rodzinka z przyjacielem Leszkiem D

 8. gosc pisze:

  Żenada dla mnie wszyskie portale powinny miec po równo .Chca niech nagrywaja i publikuja.Potem moze bedziemy ogladac tylko to co powinnismy?7

 9. Anonim pisze:

  Panie Solarz pan jest bardzo inteligentny i poradzi sobie wszędzie. My ni możemy sobie pozwolić na stawianie się władzy bo wystarczy że po jednym telefonie wylecę z pracy i nie mam za co rodziny utrzymać. A pan mi pracy nie zapewni więc czy tu będzie zarabiał Poznaniak Warszawiak czy Żyd to mi jest wszystko jedno.

  • Charon pisze:

   Najważniejsza rzecz to zagłosować na odpowiednich ludzi podczas wyborów.
   Dotychczasowej władzy pokazać żółtą kartkę a następcy nabiorą respektu

  • K.J.Solarz pisze:

   Wbrew pozorom nie jest to wszystko jedno. Bo pieniądze zarobione przez miejscowych są inwestowane przeważnie na miejscu, więc przyczyniają się do poprawy warunków życia miejscowych. Na tym polega tzw lokalny patriotyzm. Jest to po prostu korzystne.

  • rafal z pisze:

   To jest PRAWDA !
   Ale prawdą również jest to, że p. dzieci będą skazane na obóz pracy w postaci supermarketów czy innych „ciekawych” miejsc. Co to za przyszłość ?!? Dodać należy również, że obecnie bez wsparcia rodziny trudno jest się uwolnić z łap… nowoczesnego niewolnictwa. A czasy nadchodzą ciężkie…

   Patologia w Brukseli. Patologia w Warszawie. NIE STAĆ nas na patologię w Międzyzdrojach.

 10. Anonim pisze:

  Dzięki temu przyśpieszonemu kursowi globalizacji dopiero teraz dotarło do mnie o co tak naprawdę walczyliście. Trzeba nam to było lepiej naświetlić, bo dopiero teraz wiem, że mogę mieszkać w Międzyzdrojach a być tylko służącą ludzi, którzy mieszkają w zupełnie innych miejscach. Że to oni tak naprawdę tu rządzą chociaż to niby my wybieramy sobie burmistrza i radnych. Boję się, że to samo stało się z Polską? Nie rozumiem dlaczego nasi radni którzy mieszkają razem z nami sprzedali nas jak króliczą skórkę na pchlim targu. Przecież robią szkodę też sobie samym.

 11. Anonim pisze:

  Podziwiam zakres pańskiej wiedzy. Skąd pan bierze na to wszystko czas? A myśmy w większości głosowali na takie coś, że wstyd się do tego przyznać.

 12. admin pisze:

  Niech sobie radni poczytają zanim podejmą jakąkolwiek decyzję w sprawie wody. W telegraficznym skrócie pokazałam nadciągającą globalizacje i NOWY ŚWIATOWY RZĄD, który ma swoje plany i zamiary, których ani myśli z nami konsultować. A które są bardzo mało znane. Do tej pory nazywało się to spiskową teorią dziejów i każdego kto o tym mówił pogardliwie traktowano jako oszołoma. Szczepionki już zostały zdemaskowane i jest problem bo ludzie przestają się chcieć szczepić. A wodę muszą pić zawsze.
  https://forumemjot.wordpress.com/2016/02/14/izraelska-korporacja-przejmie-polskie-wodociagi-to-juz-pewne/
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/archiwalne-nagranie-davida-rockefellera-z-roku-1994-kontrola-ludzkosci-musi-byc-sprawowana-przez-sektor-prywatny-oraz-onz-wideo-2015-10
  https://tajemnice.robertbrzoza.pl/nwo/w-jaki-sposob-globalisci-planuja-depopulacje/
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-inwigilacja/item/86405-nbc-news-pewnego-dnia-bedziemy-czipowac-wszystkie-nasze-dzieci
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-polacy-beda-blagac-o-wode-tak-jak-palestynczycy-2013-02

  http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/88041-100-krotnie-nizsza-umieralnosc-chorych-na-raka-w-izraelu

  http://m.benchmark.pl/aktualnosci/dowod-osobisty-w-smartfonie-tak-od-przyszlego-roku.html

 13. Anonim pisze:

  Na NMM fajny ryjek z siostrą tylko do ciągnięcia alkoholu i pomówień ale nie zawodzi i jest zaufany, ciekawe co tak mocnego ma na …… że się nie może go pozbyć i przyznał się nawet do znajomości z nim TW Adamem.

 14. anonim pisze:

  Oj Papciowi puszczają nerwy i zaczyna się gubić i mylić, jak ktoś niema nic do powiedzenia lub nie wie co wcześniej mówił to się ukrywa pod ochronom danych osobowych. Wszystkie spółki na + a tu Promenada, Rynek okazuje się na minusie gdyby dobrze sprawdzić to TBS też by dołączył do Promenady i Rynku, najlepsi z najlepszych a tu umorzenia, odroczenia, ukrywanie przed Mieszkańcami prawdy, ochrona danych, BIP opóźniony lub stare dane. Mają ci Radni za swoje, wszystko muszą szukać sami bo ochrona danych.

 15. Anonim pisze:

  A co to za menda próbuje na NMM obsrywać radną Czyż. Oprócz tej kanalii Maksymowicza, który usiłuje udawać mieszkańców. Na szczęście jego działania odkryła redakcja NMM . Napiszcie kto to taki. No i pani Iwona też powinna się wypowiedzieć na temat tych zarzutów, bo co niektórzy będą wciskać ludziom, że to prawda jest. A szczególnie ta obrzydliwa SB- cka kanalia. Jakbym miał taką mordę, to bym się wolał utopić.

  • Anonim pisze:

   Ta menda to jakaś pracownica ZUSu co kopała dołki pod innymi i sama w jeden wpadła. A teraz jak ją mają zwolnić to szuka winnych . Najlepiej jej odpowiada radna Czyż , bo chyba liczy , że za to obsrywanie ktoś z kliki to dostrzeże i zaproponuje jakiś stołek w nagrodę. Tyle , że klice też taka menda do niczego nie potrzebna. tam mają dosyć swoich.

 16. gosc pisze:

  Pan Weglorz chyba nie wie pod czym sie podpisuje bo ja sam mowi tworzylismy ten budzet tylko lata mu sie pomylily.Szkoda ze mamy takich radnych co patrza tylko pod kątem ziomali.Mam nadzieje ze teraz slyszac i widzac spoleczenstwo bedzie madrzejsze dajac mandat zaufania.Pan Sutyla tez chyba zmienil poglady.Dobrze ze kobitki trzymaja swoje zdanie i nie uulegajaPanie tak trzymajcie.Co do portalu NMM jest to moim zdaniem najbardziej obiektywny portal.Zobaczymy czy Radna uzyska pelne informacje , czy bedzie wybieg w postaci ochrony danych osobowych.Panie RedaktorzeNMM sadze,ze w tej sytuacji Pana portla zyskal jeszcze bardziej na popularnosci.Prosze tak trzymac

 17. NMM pisze:

  Nie piszę nigdy o polityce na portalu – więc napiszę tu:

  – nigdy nie interesowała mnie polityka (ale ostatnio wbrew mojej woli zaczyna mnie ciekawić – chyba czas robi swoje);

  – w chwili obecnej nie mam żadnych większych poglądów (traktuję wszystkich radnych na równi)

  – niepokoi mnie ostatnio kilka spraw, ale jako media nie pasuje mi o tym pisać ( wtedy bym dał jakieś wskazówki społeczeństwu, a ja jestem od przekazu, a nie od kierowania);

  – gdybym wypił kiedyś z jakimś radnym lub radnymi piwo i był widziany (dot. i prawej strony i lewej strony), to proszę uznać to za normalne. polubiłem słuchać różnych zdań – to uczy. zresztą jesteśmy mieszkańcami i każdy po pracy jest zwykłym człowiekiem;

  – były pytania: czy jak mi nikt nie zapłaci a innym zapłacą za przekaz sesji – czy dalej będę to bezpłatnie robił? Odpowiedź brzmi tak: będę to robił, tylko zmienią się zasady – przekaz będzie na żywo.

  Pozdrawiam niepolitycznie 🙂

  • Anonim pisze:

   Szanony Panie Redaktorze NMM, bardzo dobra decyzja, przekaz na żywo to jest przekazem najlepszym, bo przekazuje w 100% informacje i bardziej obiektywnego przekazu nikt nie jest w stanie wymyślić

   Pozdrawiam politycznie

  • Gambit pisze:

   Jeżeli sprawdzą się pogłoski o umowie urzędu z ukraińskim to pańska relacja będzie jedynym dowodem na to że wybierając swoich próbuje się sterować podatnikiem, jeżeli rzeczywiście urzędowi i radnym zależy na rzetelnym informowaniu o swojej „pracy” a przynajmniej tej części oficjalnej, pomimo że prawie cały czas widzimy że rejestrowane obrady są tylko powiadamianiem podatnika o wcześniej ustalonych decyzjach. Relacja na żywo od miejscowych mediów byłaby najbardziej pożądana, oczywiście dla podatnika urząd i radni mogą mieć inne zdanie, ale wtedy należy zadać sobie pytanie czyj interes reprezentują?.

 18. Charon pisze:

  Pan Węglorz zna się na budżecie i finansach jak kury na gwiazdach

 19. Anonim pisze:

  Pan Węglorz powiedział , ze nie tylko dlatego, że jest jego ziomkiem i powiedział , że jest też autorem tego budżetu. Więc to nie jest tak jak pan napisał.

  • K.J.Solarz pisze:

   A jakim autorem tego budżetu jest radny Węglorz? Jakie propozycje on tam wniósł, które zostały uchwalone? To, że podniósł łapkę nie ma żadnego znaczenia. Głosowanie dotyczyło właściwego sposobu wykonania tego budżetu przez burmistrza. A budżet ostatecznie wykonany do pierwotnie uchwalonego miał się jak pięść do nosa.
   Taki argument jak bycie ziomalem w ogóle nie powinno mu nawet przyjść do głowy. A jeżeli już przyszło to powinien się ugryźć w jęzor.

 20. Marzena pisze:

  Ma pan rację panie Solarz, że nazywa pan rzeczy po imieniu. To jak postępują z panem redaktorem NMM to jest naprawdę jedno wielkie chamstwo. Sama widzę, że nie jest prawdą, że pisze pan złośliwie, natomiast prawdą jest, że pisze pan ostro ale adekwatnie. Pozwoliłam sobie użyć formuły z kodeksu honorowego Boziewicza, gdyż widzę, że ma pan duże wyczucie humoru. Dużo zdrowia życzę.

 21. Alicja pisze:

  A ja już nie mogłam się doczekać pańskiego komentarza. Jak zwykle nad wyraz celny i bolesny dla kliki. Mam nadzieję, że ten obleśny typ to się pod ziemię ze wstydu zapadnie. Pozdrowienia dla całej Odnowy i szybkiego powrotu do zdrowia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.