Zastraszania ciąg dalszy.

DSC_1871smNie oceniaj ludzi według tego, co robią w niedzielę, ale według tego, co robią w pozostałe dni tygodnia.
(Thomas Fuller) 

Doskonale wiem jak ludziom trudno jest uwierzyć, że wybrana przez nich władza następnie ich okłamuje i okrada.   Miałem pełną świadomość, że większości się ta krytyka nie spodoba. Tak jak matce, która pomimo znajomości wad swojego dziecka, zawsze stanie w jego obronie. Mimo to w myśl zasady: kropla drąży skałę, robiliśmy to systematycznie, bo w demokracji nie ma innej metody jak uświadamianie, aby następnie można było odsiać osoby skompromitowane i wybrać tych lepszych.  W Międzyzdrojach działo się źle od dawna. Tylko do tej pory władze mając za przeciwników pojedyncze osoby łatwo sobie z nimi radziły. Wystarczy przypomnieć historie radnych: Kotwicy, czy Pawłowskiego.
Kiedy Odnowa zaczęła szerzej docierać do społeczeństwa z prawdą jak działają międzyzdrojskie władze,klika powiązana z władzą poczuła się już mocno zagrożona. Zaczęła się próba uciszenia nas poprzez założenie mi sprawy karnej, a następnie radnej Czyż. Na nic to się zdało ponieważ trafili na ludzi mało strachliwych, którzy bardziej cenią sobie swój honor, niż materialne korzyści jakie daje przystąpienie do układu. Ale klika,  która do tej pory wykorzystywała powiązania z aparatem wymiaru sprawiedliwości poczuła się nazbyt pewnie i przegięła. Poprzez spryskanie pianką budowlaną samochodu radnej Czyż mieszkańcy na własne oczy mogli się przekonać, że to co mówimy i piszemy jest prawdą, gdyż inaczej nie byłoby tej kolejnej próby zastraszenia.
Mieszkańcy łudzą się , że Policja raz dwa wyjaśni sprawę. Osobiście w to wątpię. Żeby nie być gołosłownym przypomnę tylko jak policjanci nie byli w stanie ustalić, kto zakleił nasze plakaty wyborcze urzędowymi ogłoszeniami. Albo jak aspirant Bernadeta Kujda umorzyła postępowanie w sprawie szantażowania przez Maksymowicza świadków w sprawie mojej z Doroszem, bez przesłuchania świadków. Jak mówią złe języki, partnerka życiowa byłego komenda posterunku policji, a obecnie komendanta miejskiej straży. Jest mała szansa, że nowy komendant zechce podejść do sprawy ambicjonalnie i zrobi porządek z tymi powiązaniami. Póki co poczekam z komentarzem na rozwój wydarzeń.
Tymczasem zawsze najlepszą metodą zwalczania takich klik jest wybór do władz ludzie mądrych i uczciwych. I wtedy żaden układ nic nie pomoże. I to wszystko bez większego wysiłku mogą zrobić mieszkańcy poprzez dobre wybory. Co polecam Państwa uwadze do następnych wyborów.

Kazimierz Jan Solarz

Informacje o admin

Wykształcenie średnie, technik technolog produktów rolno spożywczych. Zawód wykonywany rolnik. 57 lat, żonaty, syn Mieczysław (inż. dźwięku) 2011 r. start w wyborach do parlamentu z listy Polskiej Partii Pracy 2014 kandydat na burmistrza Międzyzdrojów. Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyzdrojów. Redaktor naczelny biuletynu i strony internetowej SPM Odnowa. Współpracownik kilku gazet. Hobby - wędkarstwo. Pasje - medycyna niekonwencjonalna, ekologia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Zastraszania ciąg dalszy.

 1. Charon pisze:

  Pan redaktor strony internetowej NMM blokuje niektóre opinie internautów argumentując argumentując, że to kampania wyborca. Panie redaktorze kampania wyborcza w praktyce zaczyna się na drugi dzień po wyborach. Pan chyba nie czyta komentarzy do artykułów ukazujących się na stronach Wirtualnej Polski czy Onetu. Czy niszczenie samochodu radnej to nie jest element kampanii wyborczej? Czy zastraszanie świadków to nie jest element kampanii wyborczej? Czy ukrywanie finansów spółek i niegospodarności to nie element kampanii wyborczej? Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać. Redaktor NMM stosuje swego rodzaju wybiórczą cenzurę. W Państwie demokratycznym obywatele mają prawo do swobodnej wypowiedzi ,ale też ponoszą konsekwencje za pomówienia. Mają też prawo i obowiązek patrzeć władzy na ręce jak wydaje ich pieniądze i gospodaruje gminnym mieniem.
  Dlatego osoby takie jak Pani Czyż są szykanowane ponieważ domagają się jawności i przejrzystości w zarządzaniu naszym wspólnym majątkiem. Nie możemy na to pozwolić i milczeć.

 2. K.J.Solarz pisze:

  Zajrzałem do dzisiejszego Głosu Szczecińskiego. A tam same kwiatki. Zupełnie jakbym otworzył biuletyn Odnowy.
  Z-ca burmistrza Kutereba -Gnitecka. nie wie co się ma budować koło molo i odsyła do Starostwa i SUMu.
  Szczeciński Urząd Morski nie wydawał żadnej zgody na budowę. Przy okazji wyszło, że właściciel działki chciał na wydmach wybudować parking, ale zgody nie dostał.
  Działkę obok wydzierżawił burmistrz temuż właścicielowi na 90 dni (oczywiście bezprzetargowo), żeby pomóc w budowie.
  Tyle, że nikt nie wie czego, bo w urzędzie nie wiedzą a tablicy informacyjnej też brak.
  No i oczywiście tradycyjnie inwestor wszedł wcześniej niż pozwalała umowa.
  Jak ćwierkają gminne wróble ma to wszystko podobno związek z ulubionym budowlańcem burmistrza, potrąceniem syna policjanta,spryskaniem pianką budowlaną samochodu radnej Czyż i straszeniem kupców spaleniem bud, jak się będą stawiali z powodu uniemożliwienia dojazdu.
  A mówili co niektórzy, że przesadzamy. No to poczytajcie dzisiejszy Głos.

  • Mieszkaniec pisze:

   Panie Kazimierzu chętnie bym poczytał ale nie kupiłem więc już go jutro pewnie nie dostanę 🙁 Dało by radę jakiś skan tych artykułów wrzucić na stronę Odnowy? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam!

 3. gość pisze:

  A to się porobiło. Wcześnie ktoś z kliki sugerował, że negatywne wpisy robiło trzech ludzi z Odnowy. A tu redakcja z NMM podała, że zablokowała na 12 godz. 72 IP. WYSZŁO NA TO, ŻE TROCHĘ WIĘCEJ OSÓB MA JUŻ DOSYĆ TEJ KLIKI.

 4. Anonim pisze:

  Zwróćcie uwagę na ciekawą rzecz. Na Kamieńskim Info ani słowa na ten temat. Piszą o różnych pierdołach, ale działania przestępcze kliki, która daje czytelny przekaz, że nie będzie tolerować naruszania swoich lewych interesów, jest zupełnie pomijana. Teraz widać czarno na białym jaki obiektywny jest ten portal.

 5. gosc pisze:

  TO SIE DZIEJE

 6. Anonim pisze:

  Podobno znany biznesmen (szczególnie związany z ostatnimi głośnymi wydarzeniami) z międzyzdrojskiej kliki potrącił syna policjanta. Ciekawe, czy sprawę załatwi kasa, czy nowy komendant zrobi porządek z takimi praktykami?

 7. Anonim pisze:

  Podobno znany biznesmen z międzyzdrojskiej kliki potrącił syna policjanta. Ciekawe, czy sprawę załatwi kasa, czy nowy komendant zrobi porządek z takimi praktykami?

 8. Anonim pisze:

  Fakt gdybym teraz byly wybory pewnie czesc osob ktore sa tylko od przytakiwania nie weszlo by do rady. Choć zycie pisze rozne scenariusze.

 9. Bolek pisze:

  Przestańcie się mazać autocasco pokrywa koszty i zawsze coś zostaje.

  • K.J.Solarz pisze:

   Ten pseudonim sądząc po treści wpisu pasuje do słynnego TW Bolka
   A skąd wiesz, że mieli autocasco?
   A niesmak, który pozostanie na długo?
   A poza tym nawet jeżeli było autocasco, to czy oznacza, że wolno uszkadzać komuś samochód?
   A gdyby to tobie się zdarzyło to też byłbyś taki happy?
   A czy godne reprezentowanie mieszkańców przez radnego upoważnia klikę do takich posunięć?
   A czy to mieści się w jakichkolwiek kategoriach prawa?
   Na przyszłość zanim napiszesz spróbuj sobie odpowiedzieć najpierw na te pytania.

 10. Anonim pisze:

  czy tzw. wymiar wyciagnie wnioski z tej interpelacji.
  http://www.miedzyzdroje-odnowa.pl/forum/attachment.php?aid=273

  • V..... pisze:

   Czy Burmistrz poinformuje radnych o karze czy zamiecie pod dywan jak zawsze i który z radnych zapyta się o informację oprócz Pani Iwony.

 11. Anonim pisze:

  Co wy za fantazje wypisujecie. wtedy to asp.szt. Dariusz Padzik ścigał złodziei. A władza przecież nie kradnie. Za co ma ich ścigać?

  • K.J.Solarz pisze:

   Masz rację.
   Oni tylko bardzo umiejętnie manipulują prawem.
   Nawet jak robią draństwa, to wystarczy, że radni to zatwierdzą.
   Natomiast to co biorą pod stołem praktycznie jest nie do udowodnienia. Chyba, że się pokłócą, albo służby zrobią tzw zakup kontrolowany.
   No i zawsze jest problem istniejącej lokalnej kliki. Powiązanej więzami finansowymi, rodzinnymi , towarzyskimi.
   Metodami prawnymi trudno się do takiej kliki dobrać. Ale bardzo łatwo to zrobić wybierając do rady i na burmistrza osoby z poza kliki.
   Nie ma lepszej i skuteczniejszej metody.

 12. Anonim pisze:

  Asp.szt. Dariusz Padzik, który dotychczas pełnił obowiązki szefa komisariatu, został Komendantem Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. D tej pory pracował w kryminałce 25 lat, to sobie raz dwa poradzi ze znalezieniem sprawców tej napaści.

  • Anonim pisze:

   Pod warunkiem, że burmistrz mu pozwoli. Zaraz wyśle szefa straży i sprawę skręcą.

 13. V..... pisze:

  Po raz kolejny kapuś z Warnowa próbuje wbić klin między Panią Iwonę a K.J. Solarza i ją oczernić, w wpisach na N.M.M wypisuje brednie nie mające miejsca i jeszcze się dziwi.Dziwić może to że Burmistrz mistrz wielu kategorii posługuje się błaznem z Warnowa. Metody TW Adama zawodzą, gorzka prawda coraz częściej wychodzi na jaw a wierzyciele się upominają i jak tu żyć. Sięgają po bardziej drastyczne metody zastraszania i oczerniania: zasmradzają posesję,niszczą samochód,oczerniają wpis 01.06.2016 godz.20:04 na N.M.M. Teraz czas na Przewodniczącego Rady Miasta i Burmistrza, jak skuteczniej zamierzają chronić Radnych mając rożne instrumenty i zobaczymy czy z nich skorzystają lub jak zawsze przyjmą postawę STRUSIA.

  • Anonim pisze:

   A może nie strusia tylko inspiratora? Przecież gdyby burmistrz nie miał z tym nic wspólnego, to dawno by zareagował i się odciął od MAKSYMOWICZA . A SKORO ZROBIŁ GO OSOBĄ ZAUFANĄ W SĄDZIE, TO JUŻ SAMO MÓWI ZA SIEBIE.

 14. Anonim pisze:

  Panie Solorz mam do Pana pytanie. Może Pan zna odpowiedź. Czemu Burmistrz wydzierżawia bezprzetargowo plac przed Molo pod sprzęt na budowę za 3tyś zł miesięcznie?I to teraz. Jakby nie mógł wynająć go w miesiącach wrzesień-maj a w okresie letnim dać ten teren pod przetarg np na rozrywkę? Przecież za ten teren byłoby kilkadziesiąt tysięcy złotych wpływu za 2 miesiące działalności. Czy to nie jest działalność na szkodę gminy?

  • K.J.Solarz pisze:

   Pamięta pan może PSL-owską definicję nepotyzmu?
   Ne po to zostałem posłem, żeby zapomnieć o rodzinie i znajomych. Dorosz nie jest co prawda PSLowcem ale pasuje do jego standardów. jak ulał.
   Dokonano określonego wyboru, to teraz są adekwatne skutki. Można jedynie liczyć, że następny wybór będzie lepszy.

 15. Anonim pisze:

  kliką można kierować zza krat a co dopiero z delegacji, dziwny zbieg okolicznosci zainteresowany wyjeżdza a podpadnietej niszcza samochód.

 16. Anonim pisze:

  to dokiekliwość radnej doprowadziła do tego że puszczają nerwy klice, a przedewszytkim pytanie o mtbs, kredyty i opóźnienia w budowach, oraz rozliczenia kosztów sprzedaży a najbardziej o wykaz osób które nabyły lokale, jeżeli dojdzie do ujawnienia tej listy to duzo osób zmieni zdanie o radnej .

 17. Marzena 89 pisze:

  Zapomniał pan o zasmrodzeniu wcześniej posesji pani Czyż śmierdzącym repelentem. Do pana Kkk. Chce nam pan wmówić, że te dwa zdarzenia u pani Czyż nie miały miejsca? Czy mam też przypominać jak św pamięci pana Marka Lembicza publicznie na forum opluwano i straszono. To bardzo wygodne tłumaczenie, że oni sobie tylko fantazjują. A te numery z wcześniejszym wchodzeniem na teren wbrew umowie i wydzierżawianie przez burmistrza tym samym osobom kolejny raz z rzędu bez przetargu to też fantazja?

 18. Kkk pisze:

  Wy to macie fantazjé obywatele

  • Anonim pisze:

   do fantazji jeszcze trzeba doliczyć zablokowanie konta radnych, tak zeby otrzymywali jedynie słuszne emaile.

 19. K.J.Solarz pisze:

  Wstyd się przyznać, ale zainfekowano mi komputer kilkoma wirusami wcześniej i po oczyszczeniu ponownie. Nowickiemu też próbowali. ale on się zorientował i uniknął problemu. Rodzaj wirusa wskazuje na udział dobrego specjalisty. Z grubsza się już uporałem z tym nowym problemem. Jak widać podjęte zostały działania na szerszą skalę, żeby uciszyć niewygodne osoby.

 20. Alicja pisze:

  Całe szczęście, że się pan wreszcie odezwał. Zastanawiam się, czy burmistrz o tym wiedział i dał zgodę, czy zrobili to bez jego wiedzy. Zobaczymy jak się zachowa po powrocie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.