BIULETYN nr 11

biul_nr11-1

BIULETYN JUŻ JEST DOSTĘPNY W STAŁYCH PUNKTACH
I także już na stronie>>>zobacz

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!
A TAKŻE DO KOMENTOWANIA
ARTYKUŁÓW Z BIULETYNU

Informacje o admin

Wykształcenie średnie, technik technolog produktów rolno spożywczych. Zawód wykonywany rolnik. 57 lat, żonaty, syn Mieczysław (inż. dźwięku) 2011 r. start w wyborach do parlamentu z listy Polskiej Partii Pracy 2014 kandydat na burmistrza Międzyzdrojów. Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyzdrojów. Redaktor naczelny biuletynu i strony internetowej SPM Odnowa. Współpracownik kilku gazet. Hobby - wędkarstwo. Pasje - medycyna niekonwencjonalna, ekologia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

264 odpowiedzi na „BIULETYN nr 11

 1. Anonim pisze:

  Może teraz być ciekawie.Radni z ugrupowania pana Burmistrza a jest ich 10tak- ciekawe czyjego interesu będą pilnować?. Czy będą za społeczeństwem które ich wybrało, czy za swoim mentorem.
  Głosowanie odbędzie się na radzie i wtedy ????? „zafunduja nam podwyższone ceny wody”…. pomoc o 300%.!?

 2. Anonim pisze:

  CZY TO PRAWDA ŻE WODA NAM PODSKOCZY O 300%.?????..

 3. Anonim pisze:

  Przewodniczący rady zarabia na funduszach leśnych, czy zgodnie z prawem, próbowal ustalic Gambit.
  http://www.miedzyzdroje-odnowa.pl/forum/showthread.php?tid=267&pid=3072#pid3072

 4. Anonim pisze:

  CIEKAWE czy mieszkańcy Międzyzdrojów wiedzą że woda podrozeje o 100% Plus ścieki oraz przy okazji śmieci. Baran Maksymowicz teraz chcę aby burmistrza Wybielic a ze wodą PODROZEJE to będzie wina radnych.

  • Anonim pisze:

   3.1 zł obecnie i 5.5zł ze związku gmin to 8.6 zł, a wieć 300% a nie sto.
   Oczywista, oczywistość że to lud chce takich drastycznych rozwiązań, przecież radni działanią w ineteresie swoich wyborców.

   • Anonim pisze:

    śmieci nie podrożeją, kogo będzie stać na 10 zł za kiubik wody?, zużycie wody spadnie a to przełoży się na opłaty za śmieci, jednak na urząd 12 mln. z czegos trzeba będzie wziąść należy zatem spodziewać się kolejnych podwyżek, które zrekompemcują niskie zużycie wody i mniejsze wpływy ze śmieci, ale to już zmartwienie kolejnej ekipy, dorosz będzie już wtedy będzie w zarządzie super spółki, śmiejąc się z naiwnych, którzy pozwolili tak mu się ustawić.

 5. Anonim pisze:

  Jak on ma kierować Terminalem jak tu takiego bałaganu narobił.

  • Anonim pisze:

   w terminalu miał brać kasę a nie pracować, ale prokurator po kolei zamyka kolesi i teraz kombinuje z przejęciem wody ze związku gmin.

 6. BENIO pisze:

  Widać , że nie ma potrzeby ,ewentualnie nadzwyczajna zostanie zwołana i już, a potem powiemy o oszczędnościach. O Kurcze z tą wodą to ciekawy temat. Zastanawia mnie czego tak długo est wałkowany i do tej pory nie ma ekspertyz.

 7. Anonim pisze:

  w lutym sesji nie będzie oficjalnie z powodu braku kasy dla radnych, oczywiście dla urzedników będzie, zabraknie dla radnych kontrolujących pracę urzędu.
  Jeszcze kilka miesięcy temu Burmistrz zapewniał ze gmina jest w świetnej kondycji finansowej a tutaj nawet kilku tysięcy na posiedzenie nie ma?.

 8. Anonim pisze:

  podwyżka cen wod-kan w przypadku kupowania wody od super spółki balasza za którą tak optuje dorosz, pewnie licząc na ciepła posadkę w zarządzie, to obecny koszt 3.1/m3 zł. plus wstępnie 5 zł/m3 od super spólki, jeżeli będzie to oznaczać likwidację zwiku przeciez woda z super spólki bedzie juz pod cisnieniem i wystarczy wpiąć ją w istniejącą infrastrukturę, to mamy 500 tyś rocznie przyoszczędzone na prezesie i zarządzie.
  Scenariusz jednak bedzie najczarniejszy z możliwych, po przystąpieniu do super spółki, nadmienić należy że już związek kosztował gminę kilka milionów zł. gmina będzie musiała płacić za określoną ilość wody bez wzgledu czy będzie potrzebować czy nie. W tym czasie z powodu braku kasy, zdegradują się istniejące studnie zwiku i wtedy super spólka, monopolista powei ze od jutra będzie cena z kosmosu a jak komus nie odpowiada to może zrezygnować z wody, tak za gminną kaśe dorosz próbuje stworzyć kolejną oligarchię.

  • Anonim pisze:

   Pan Balasz to nie główny mentor stowarzyszenia które pod pozorem pomocy gminą w uzyskaniu kredytu, uszczęśliwia je pozyskaniem zabójczych dla finnasów gmin kredytami za jeszcze bardziej zabójczą prowizję, zgodnie z KRS, z tych prowizji stowarzyszenie uzyskało ponad 20 milionów zl. za które obecnie chce wykupić ośrodek wypoczynkowy będący w gestii Wolińskiego Parku?.

 9. K.J. SOLARZ pisze:

  No to teraz radni mają czarno na białym[tak przysłowiowo bo faktycznie jest w kolorze] ewidentne wprowadzanie ich w błąd. Sprawa jest dużo poważniejsza, bo wszystko wskazuje na to, że ruszyła kolejna batalia o przejęcie przesyłu wody z ujęć ze zbiornika wody podziemnej nr 102. A jest o co walczyć. Będzie to praktycznie monopolista, który będzie sam ustalał cenę.Mieszkaniec będzie miał do wyboru zaakceptuje wysoką cenę, albo zostanie bez wody. Podwyżka o 1 zł na m sześciennym da około 8 mln zł zysku. Według Dorosza wykorzystanie wody z tych ujęć będzie skutkowało wzrostem cen o 100%. Jeżeli dojdą jeszcze podwyżki wprowadzane przez spółkę przełoży się to na koszty wynajmu, że Międzyzdroje staną się zbyt drogie. Padnie podstawa funkcjonowania gminy. Los gminy i jej mieszkańców leży Panie, Panowie radni w waszych rękach. Dalsze bezkrytyczne popieranie pomysłów Dorosza
  może być przyczyną upadku gminy. MIESZKAŃCY OCZEKUJĄ OD WAS ROZSĄDNEJ I ODWAŻNEJ POSTAWY.

  • Julian pisze:

   Czyli ma się rozumieć , że wody nie ma , a co inny obraz ukazuje dyskusja podczas preezntowania spółek przez Pania Prezes ZWIK-u

 10. K.J. SOLARZ pisze:

  A tak dla przypomnienia to tematem wiodącym jest wpis Gambita
  Schizofrenia paranoidalna dorosza, czy kryminalna manipulacja radnymi w celu wyprowadzenia z gminy kolejnych kilkuset tysięcy złotych na rzecz związku gmin?.
  https://youtu.be/CdCyZAuR4V8

 11. K.J. SOLARZ pisze:

  Nawet gdybym chciał to nie mam takiej możliwości aby zabraniać naszym zwolennikom udzielania się na innych portalach. I nie jest to dowód kryzysu u nas, ale świadczy jedynie o dużej aktywności i dużej świadomości obywatelskiej tych osób.

 12. Anonim pisze:

  Ale Maksymowicza który obrażał ludzi i spamami zaśmiecał i blokował każdą dyskusję gdzie krytykowano układ rządzący to się Panie Tomku jakoś Pan nie spieszył żeby go zablokować

  • NMM pisze:

   Ja nie mam podstaw żeby tego pana blokować. Używa prawdziwego ip, pospisuje się swoimi prawdziwymi danymi osobowymi – pod tym względem jest mistrzem spełnienia norm przy komentarzach. Co do tekstu komentarzy, to admin nie jest od rozstrzygania czy ten pan ma rację, czy też nie.

   • NMM pisze:

    Wasz obecny problem to brak admina. Musicie ten problem rozwiązać i zacząć działać tu gdzie macie zarejestrowane Stowarzyszenie a nie na siłę gdzie się da. Wasza wizytówka, to strona Stowarzyszenia – strona zamiera z powodu braku admina (taka jest rzeczywistość). A co do swoich racji, to wszystkich osądzą Wyborcy przy urnie w dniu wyborów i tego faktu nikt nie zmieni – to jest jak testament na czas określony.

    Pozdrawiam

    • NMM pisze:

     Dopiszę jeszcze ostatnie zdanie.

     Macie jakąś grupę ludzi, która na Was głosowała i to tu ją zdobyliście i to tu powinniście ich informować o wiadomościach uzyskanych przez wasze stowarzyszenie – tego pewnie ci Wyborcy oczekują i nic nie otrzymują.

     Portal jest od wiadomości bieżących: wydarzeń, imprez, ogłoszeń i ew. sesji R. M. (kilka normalnych AktualnyCH spostrzeżeń do aktualnego tematu bez kontekstu politycznego).

     Inną sprawą jest reklama wyborcza – będą zamieszczane tylko treści niepolityczne – czyli programy.

     To wszystko.

     • NMM pisze:

      Jeszcze jedno pominięte zdanie.

      Co do E. M. , to gdy będziecie mieć swoją stronę aktualizowaną i tam będą tylko tematy bieżące z wiadomości, to podejrzewam, że i ten pan zniknie z portalu, czyli przejdzie do historii – to czego pragniecie. No naprawdę wszystko zależy tylko od Was.

 13. K.J. SOLARZ pisze:

  Panie Tomku nikt Pana nie zmusza do opowiadania się po czyjejkolwiek stronie. Chodzi jedynie o to aby nie utrudniać możliwości krytyki władzy przez mieszkańców. Jeżeli ktoś mówi, że nie interesuje go polityka jest jak tonący, który mówi, że nie interesuje się otaczającą go wodą.

  • NMM pisze:

   Nikt nic nie ukrywa (sesje są w całości). Jeżeli będę nagrywał Sesję, to będzie chyba zamieszczony tylko film z boku i każdy sobie obejrzy i sam wnioski wyciągnie. Możecie też sobie tu zamieścić – nikt nie broni osadzania Sesji publicznej. Zrobienie z portalu portalu politycznego doprowadzi do upadku portalu, który za 500zł utrzymuje się z turystyki. Tak utrzymuje, że straty z miesiąca na miesiąc rosną a jak odejdzie turystyka bo przejmie go polityka, to ze 3 mc i upadnie. Może ktoś z Was by chciał nagrywać Sesje?, ja się zastanawiam nad dalszym nagrywanie i to tylko z powodu rachunków za prąd – dostałem kosmiczny tym razem!

   • Gambit pisze:

    Panie tomku może wprowadzić logowanie do komentarzy?, odpadnie weryfikacja postów, każdy będzie się logował skąd chce a hasło do ników będzie weryfikowane przy logowaniu.

    • NMM pisze:

     90% użytkowników (Turystów odpadnie), ludzie się boją zamieszczać jakiekolwiek dane. Tu jest portal od polityki, są filmy z Sesji (możecie osadzać), więc w czym problem? Każdy z Międzyzdrojów zna stronę Odnowy, ponieważ jest dobrze wyreklamowaliście przez biuletyn i nawet przez komentarze na portalu, więc po co zniszczyć portal turystyczny ??? Publikujcie tu co chcecie – nikt Wam nie broni . Ja nie widzę problemu – wyznaczcie nowego Admina i po kłopocie. Wy robicie swoje, a ja będę mógł nadrobić strasznie zaniedbany portal pod względem turystyki. Miłego Dnia.

     • NMM pisze:

      Sorry za stylistykę zdań ale ostatnio jestem krytycznie zmęczony – prawie 24h ktoś coś ode mnie chce (nie mam czasu się już wyspać).

      • NMM pisze:

       Odnowę zna każdy Mieszkaniec i jestem pewny, że ci którzy się interesują tymi sprawami wchodzą tu kilka razy dziennie, więc uszanujecie moją pracę i uszanujcie tych ludzi, którzy polubili to miasto i korzystają z portalu. Nie niszczmy tego co jest piękne. Nie mieszajmy Turystów w sprawy miejskie.

 14. Anonim pisze:

  nie tylko opozycja, ale przede wszystkim media powinny patrzeć na ręcę tych którzy decydują o naszych pieniądzach i to właśnie media powinny ujawniać patologię, ukrywanie i niedopuszczanie do głosu rozsądku, zawsze kończy się tak samo, gwałtownymi zdarzeniami z ofiarami w ludziach.

 15. K.J. SOLARZ pisze:

  Wszyscy rządzący używają pięknych słów, niektórzy wręcz kwiecistych. SKUTEK DZIAŁAŃ TYCH PIĘKNIE MÓWIĄCYCH TO PRAWIE BILIONOWE ZADŁUŻENIE POLSKI. Mam za przeproszeniem w dupie tę piękną mowę. Wolę mowę prostaka, które nie będzie mnie okradał niż gadki złotoustych Doroszów i jemu podobnych, którzy swoje wyrachowanie i prywatę maskują piękną nowomową. Jest Pan panie Tomku już wystarczająco dorosły, żeby wiedzieć, że Pan właśnie jest jednym z tych na których spoczywa odpowiedzialność za informowanie społeczeństwa o prawdziwym obliczu rządzących. Nie da się,ze wszystkimi w zgodzie. Taki sposób postępowania daje tylko jedna profesja. To najstarszy zawód świata. Chyba nie chce Pan zmierzać w tym kierunku?

  • NMM pisze:

   Panie Solarz,

   Po 1). Znam prawo prasowe (może nie w 100%, bo nikt go nie zna w 100%, ponieważ rozciąga się jak guma). Jedno wiem: nie wolno mi na portalu dopuścić do przekleństw – by musiała być informacja, że strona jest tylko dla dorosłych – potwierdź.

   Po 2 ). Portal był otwierany z myślą o turystyce (taka jest prawda), gdy go otwierałem nie wiedziałem nawet jak burmistrz ma na nazwisko (nie zawsze byłem w danym okresie w Międzyzdrojach – chociaż tu się urodziłem). Polityka dla mnie wtedy nie istniała nawet w 00000000.1%, gdy projektowałem stronę. Na wyjścia publiczne, imprezy, sesje namawiali mnie zwykli mieszkańcy – mało polityczni i w końcu zacząłem tu coś nagrywać to tam itp.

   Po 3). Ja nic nie blokuję, temat Radnych ja otwarłem i dbam o rzetelność pytań i z normalnego ip. Gdy piszemy z proxy, to coś mamy do ukrycia? – czego się boimy skoro piszemy niby prawdę ? (nie rozumiem tego). Może jestem za głupi – kto wie.

   Po 3). Nie mi oceniać czy Wy jesteście idealni czy Burmistrz (redaktor musi być neutralny, czasami znajomi są na mnie źli bo dochodzi do kłótni – bo gdy są w pracy, to nieraz się czepiam drobiazgów, że to może zaszkodzić wizerunkowi Międzyzdrojów a to było spartolone (nie ma kolegów gdy w danym momencie jestem nagrywam coś lub robię zdjęcia jakiegoś wydarzenia).

   Po 4).Mało Pan o mnie wie, ile ja czasami potrafię zrobić dymu podczas jakiejś imprezy (staram się w miarę po cichu gdy widzę wady – podobno nie zawsze mi to wychodzi). Tu powinienem sporo osób chyba przeprosić!

   Po 5). Kupić moje względy pewnie by chciało wiele osób, jednak nikomu jeszcze się to nie udało i nie uda.

 16. Anonim pisze:

  widać że czas na kolejny biuletyn, materiału aż nadto.

 17. Anonim pisze:

  nmm, odrzucił też pytanie do przewodniczącego o wycinkę drzew, prawdopodobnie nielegalną bo odstąpił od niej jak wsiedli właściciele posesji poniżej wzgórza na którym magda zlecił wycinkę drzew które wiązały piaskowe wzgórze.

  • Anonim pisze:

   pytanie do radnej Czyż o wycinke prowadzoną przez magde dziwnym trafem nmm, odrzucił.

  • NMM pisze:

   To są dane tego komentarza – mam w koszu jeszcze.

   IP Reports for 192.173.1**.* – Stop Spam
   Country Code US
   Country Name United States United States
   Region Name Florida
   City Name Jacksonville Report Error Report Incorrect Location
   Coordinates Google Map 30°19’27″N -81°40’51″W

 18. Anonim pisze:

  Teraz to już nie system, ale właściciel portalu się wystraszył. Dobrze, że chociaż wy tacy strachliwi nie jesteścię.

 19. Anonim pisze:

  Na NMM postawiłem pytanie do przewodniczącego rady – dlaczego nie poddał Pan pod głosowanie obywatelskiego wniosku w sprawie terenów zielonych na promenadzie?
  System odrzucił moje pytanie bo było zgłoszone z systemu mobilnego GSM.z tego samego komputera zadałem więc następne pytanie:
  A dlaczego chce się Pan ograniczać do pytań od mieszkańców swojego okręgu? Boi się Pan pytań od innych mieszkańców? Jak Pan zamierza odróżnić mieszkańców z nie swojego okręgu?Jest Pan przewodniczącym całej rady, nieprawdaż?
  I tym razem system mnie wpuścił.Czyżby system skurwił się podobnie jak wielu innych na skutek samej wiedzy, że ma do czynienia z człowiekiem władzy?

  • NMM pisze:

   Komentarze do radnego był napisany z Ameryki (Proxy-Tor). Byłem zbyt mocno wyrozumiały, nie mam ochoty za to oszustwo nagrywać więcej sesji R. M. i jeszcze pan tu kłamliwie ubarwia. Piękne ma pan słownictwo w dziale publicznym. Brak słów.

   • NMM pisze:

    Ta strona to praca Pana Marka – pawiem panu tylko tyle, piękny szacunek ma pan do tej osoby, która pozostawiła tu swój ślad. To jest przykre! Prowadził stronę ale nigdy by nie użył takiego przekleństwa.

    • NMM pisze:

     Proszę jeszcze tu napisać o 1 komentarzu:

     IP Reports for 192.173.1**.* – Stop Spam
     Country Code US
     Country Name United States United States
     Region Name Florida
     City Name Jacksonville Report Error Report Incorrect Location
     Coordinates Google Map 30°19’27″N -81°40’51″W

     • Gambit pisze:

      musze siedzieć na miejscu żeby zabrać głos w sprawie mojej gminy, w pracy nie mam wpływu na ip z florydy, czy to jakis problem?.

 20. Julian pisze:

  Tu duża rola radnych by dokładnie przyjrzeć się dawanej dotacji i dokonać jej rozliczenia skoro tak duże środki finansowe zostały przekazane. Widocznie nie bez powodu niektórzy kadencyjni radni wypowiadali się w tym temacie.

 21. Anonim pisze:

  fakt, faktem że w związku z nieprawidłowościami w rozliczeniach, raz już w związku gmin był prokurator, na szczęście zaprzyjaźniony, faktem bezpornym także jest że rok w rok związek pochłania ok. miliona złotych i jeszcze chce dodatkowo na dokończenie badań?.

Możliwość komentowania jest wyłączona.